REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Trudno w to uwierzyć, ale Apple Music jest teraz lepsze na Androida niż na iPhone'a

Apple Music to jedna z pierwszych aplikacji firmy Tima Cooka, która zawitała na urządzenia z oprogramowaniem Google’a. Wbrew obawom, jej twórcy naprawdę się starają, by nie była tylko zapychaczem sklepu Play. Apple Music na Androida stale się rozwija i od teraz oferuje nawet nieco więcej, niż aplikacja na iPhone’y i iPady.

25.03.2016
18:40
Apple Music
REKLAMA
REKLAMA

Użytkownicy Apple Music na smartfonach z Androidem powinni być zadowoleni z ostatniej aktualizacji. Nie tylko mogą skorzystać z nowej funkcji, ale mogą też patrzyć z wyższością na posiadaczy iPhone’ów i iPadów.

Na urządzeniach Apple nie ma przecież widżetu Apple Music!

Apple Music na Androida doczekało się małego dodatku. Apple Music ma swój widżet na pulpit - podobnie jak praktycznie wszystkie inne odtwarzacze muzyki dostępne na smartfonach i tabletach z systemem Google’a, ale widżet Apple’a jest oczywiście przełomowy.

Dzięki tej rewolucyjnej nowości można teraz podejrzeć aktualnie odtwarzany utwór prosto z ekranu głównego. Widżet pozwala na rozpoczynanie lub pauzowanie odtwarzania, przechodzenie do innego utworu i zaznaczanie przy piosence ikonki serduszka - i to bez otwierania aplikacji.

Apple Music na Androida to bardzo ważny krok Apple’a.

Użytkownicy iPhone’ów i iPadów mogą teraz toczyć pianę z ust, bo Apple Music w iOS nie ma tej funkcji. System operacyjny urządzeń mobilnych firmy z Cupertino oferuje co prawda widżety, ale tylko w centrum powiadomień, a w dodatku… nie ma na liście dostępnych widżetów Apple Music!

Odkładając żarty na bok, nie sposób nie ocenić tego jako dobrego kroku ze strony deweloperów. Apple Music na Androida nie jest prostą kalką aplikacji z iOS-a, a twórcy aplikacji wykorzystują unikalne możliwości platformy Google’a i nie traktują użytkowników innych platform niż iOS po macoszemu.

Nowe Apple Music na Androida poprawia też obsługę playlist. Już nie trzeba dodawać piosenki do biblioteki, aby była widoczna na liście. Łatwiej też sprawdzić, co akurat leci w radiu Beats 1 i można wykorzystać kod do aktywacji usługi w ustawieniach. Nadal brakuje niestety obsługi Chromecasta.

REKLAMA

Mam też nadzieję, że Apple Music na Androida to nie koniec programów producenta iPhone’ów i iPadów dla konkurencyjnego systemu.

Oby w przyszłości na smartfonach i tabletach z systemem Google’a pojawiły się takie aplikacje Apple’a jak iMessage, FaceTime i Photos.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA