REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To dopiero niespodzianka od Google! Android N trafił na pierwsze urządzenia

Ależ Google zrobił nam niespodziankę! Firma z Mountain View udostępniła właśnie system operacyjny Android N Preview!

09.03.2016
20:27
System Android N Preview trafił na pierwsze urządzenia!
REKLAMA
167 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

By go zainstalować, należy mieć urządzenie z serii Nexus. Konkretnie chodzi o smartfony takie jak Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P, General Mobile 4G (Android One), odtwarzacz Nexus Player oraz tablety Nexus 9 i Pixel C. Jak zwykle najnowszy system operacyjny otrzymają tylko najnowsze urządzenia.

Jeżeli jesteście posiadaczami któregoś z tych sprzętów, powinniście skorzystać z Android Beta Program. Dzięki niemu urządzenia dostaną aktualizację Over-the-Air (OTA) z nowym systemem. Będzie można z funkcji tej skorzystać za jakiś czas pod tym adresem. Osoby, które nie są przekonane do tego rozwiązania, mogą jednak ściągnąć obrazy przeznaczone dla konkretnych sprzętów i samodzielnie je wgrać. Oto one:

Jakich nowości możemy spodziewać się w Android N Preview?

Google postanowił w końcu dodać do swojego systemu tryb pracy w kilku oknach. Użyte przez Google API umożliwia oglądanie wideo w trybie Picture-in-Picture. Oznacza to, że pod tym względem smartfony z Androidem za jakiś czas dogonią sprzęty z systemem iOS, które już mają podobną funkcję.

Pracę przyspieszy też możliwość błyskawicznego odpowiadania na wiadomości z poziomu paska powiadomień. Dodatkowo powiadomienia będą też wyświetlane w grupach. Dzięki temu nie będzie konieczne przebijanie się przez kilkanaście lub kilkadziesiąt wiadomości podobnego typu. Na grupach powiadomień będzie można wykonywać akcje dotyczące tylko niektórych elementów znajdujących się w zestawie. Przykładowo, będzie można skasować cztery z dziesięciu wiadomości

Poprawiony zostanie też tryb Doze. Google co prawda nie sprecyzował, jakich nowości możemy się tu spodziewać, ale zapewne dzięki nim smartfon będzie pobierał w trybie spoczynku jeszcze mniej energii i działał dłużej. Podejrzewam, że Google lepiej wykorzysta liczne tryby energetyczne dostępne w nowych procesorach mobilnych. Mniej widoczną zmianą jest wspieranie przez nowego Androida Javy w wersji 8.

Kiedy pojawi się finalna wersja Android N?

REKLAMA

Finalna wersja Android N ma pojawić się latem tego roku. Oznacza to, że możemy spodziewać się jej premiery między majem i październikiem 2016. Więcej informacji na temat tego oprogramowania dowiemy się zapewne podczas Google I/O.

Jeżeli macie jedno z wymienionych wyżej urządzeń i już instalujecie nowego Androida, podzielcie się swoimi spostrzeżeniami na jego temat w komentarzach.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA