REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To od ciebie zależy, jak będzie się nazywać najnowsze wydanie Androida

To już pewne: nowy Android N nie jest kryptonimem nazwy „Nutella”. Google proponuje słodką zabawę, w której to ty możesz zdecydować, jaką nazwę będzie nosiła najnowsza odsłona systemu.

15.03.2016
14:44
Android N - co nowego? Pokemon Go na Androida
REKLAMA
REKLAMA

Nazwy kolejnych wersji Androida to ciekawy pokaz kreatywności Google'a. Każda kolejna wersja systemu dzieli nazwę z jakąś pyszną słodkością. Mieliśmy już żelki, lodową kanapkę, mrożony jogurt, czy pierniczka.

Pierwsza wersja (1.0) nosiła umowną nazwę Apple Pie, a do drugiej (1.1) przylgnęła nazwa Banana Bread. Oficjalne nazewnictwo rozpoczęło się w kwietniu 2009 roku, wraz z wersją 1.5, która nosiła nazwę Cupcake. Kolejne edycje to Donut (1.6), Eclair (2.0), Froyo (skrót od Frozen yogurt; wersja 2.2), Gingerbread (2.3), tabletowy Honeycomb (3.0), uniwersalny Ice Cream Sandwich (4.0), Jelly Bean (4.1), KitKat (4.4), Lollipop (5.0) i w końcu Marshmallow, czyli szósta odsłona Androida.

Żeby nie było za łatwo, nazwa każdej kolejnej wersji systemu rozpoczyna się od kolejnej litery alfabetu.

Wraz z najnowszą odsłoną Androida dotarliśmy już do litery „N”. Obecnie system jest dostępny w wersji dla twórców aplikacji, a nowości możecie zobaczyć w tekście i filmie Dawida Kosińskiego. Na tym etapie Google nie zdradził jeszcze pełnej nazwy systemu.

Choć nazwa "Nutella" pojawia się najczęściej w mediach społecznościowych, to wygląda na to, że Google nie rozważa takiej opcji. Być może nie udało się podpisać partnerstwa z Ferrero (właścicielem marki Nutella), choć przy premierze Androida KitKat ta sztuka udała się z firmą Nestle.

Teraz to ty możesz zdecydować, jaką nazwę ma nosić Android N. Dostępne możliwości to: Napoleon, Nut brittle, Nachos, Nori, Noodles, Nougat i Neapolitan ice cream.

google-android-n
android-n

W aplikacji Google Opinion Rewards pojawiła się nowa ankieta, w której znajdziemy pytanie „która ze słodkości jest twoją ulubioną?". Do wyboru są same odpowiedzi na literę N, co raczej nie jest przypadkiem. Dodatkowo ankieta umożliwia wpisanie własnej odpowiedzi rozpoczynającej się na tę literę.

REKLAMA

Aplikacja Google Opinion Rewards pozwala na wypełnianie ankiet dla Google’a, w zamian za które można otrzymać doładowanie konta w sklepie Google Play. Nie u wszystkich użytkowników aplikacji widać jednak pytanie o słodkości na literę N. Prawdopodobnie jest to związane z regionem lub jakąś inną zmienną przyjętą przez Google’a.

To jak? Jakiego Androida widzielibyście na swoich przyszłych urządzeniach? Napoleonka brzmi całkiem smacznie.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA