REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

A więc tak się sprawuje Windows 10 na minitablecie

Alcatel OneTouch Pixi 3 będzie jednym z nielicznych minitabletów pracujących pod kontrolą Windows 10. Udało mi się znaleźć to urządzenie na Build 2016, choć nie było łatwo.

31.03.2016
15:59
Alcatel OneTouch Pixi 3
REKLAMA
REKLAMA

Build 2016 to konferencja dla programistów, dlatego też nowy sprzęt raczej nie jest na niej prezentowany. Co nie zmienia faktu, że znajdziemy tu wiele urządzeń, które deweloperzy mogą przejrzeć, obejrzeć i się nimi pobawić. Większość z tych urządzeń już znamy, dlatego też po spacerze w strefie sprzętu miałem się właściwie poddać i iść na kolejne sesje i wykłady. Ale w końcu go znalazłem. Schowany w kącie, smutny i intrygujący. Jedyny minitablet z Windows 10. Niestety, z uwagi na tłum ludzi i miejsce zupełnie nieprzystosowane do tego typu relacji, z góry przepraszam za jakość zdjęć. Przechodząc jednak do rzeczy.

Alcatel OneTouch Pixi 3  class="wp-image-488298"

Minitablety z Windows 10 korzystają z jego mobilnej dystrybucji, a więc tej samej, jaka jest wykorzystywana przez telefony z tym systemem operacyjnym. Z takiej też korzysta ośmiocalowy Pixi 3, posiadający na pokładzie anteny LTE i GPS. Urządzenie może działać jak telefon, choć nie posiada on głośnika słuchawkowego (można jednak podłączyć słuchawki z mikrofonem). Inne istotne specyfikacje to rozdzielczość 1280 x 800 pikseli na ekranie IPS, procesor Snapdragon 210, 8 GB pamięci (oraz slot na kartę microSD), 1 GB pamięci RAM i akumulator o pojemności 4060 mAh. Całość ma kosztować równowartość 200 dolarów.

Alcatel OneTouch Pixi 3  class="wp-image-488299"

Całość działa… zaskakująco dobrze. Nie tylko specyfikacja jest wystarczająca (choć zapewne przy grach i częstym przełączaniu aplikacji da sobie we znaki), ale też mobilna wersja Windows 10 radzi sobie znakomicie na wyświetlaczu o takiej przekątnej. Rzekłbym, że znacznie lepiej niż pełny Windows 10, choć oczywiście, z uwagi na mikroprocesor, tablet ten nie obsłuży aplikacji typu Win32.

Alcatel OneTouch Pixi 3  class="wp-image-488300"

Z pewnością będę się starał o wypożyczenie (a może zakup?) tego urządzenia do testów. Zaintrygowało mnie bardzo. Jest tanie, lekkie i zgrabne. Działa płynnie i bez przycięć, choć właśnie testy by wykazały, czy da się na tym pracować „na serio” i grać w gry wideo. Pierwsze wrażenie: jak najbardziej pozytywne. Będę męczył firmę Alcatel o to, aby była szansa na dłuższe testy, choć z tego, co zdążyłem ustalić, Pixi 3 nie będzie dostępny w oficjalnej dystrybucji w naszym kraju.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA