REKLAMA

Wizję przyszłości i nowe Xperie X - tyle pokazało Sony na konferencji otwierającej MWC 2016

Trochę przyszłości - tyle pokazało Sony na konferencji podczas Mobile World Congress. Wizja przyjemna, ale dość odległa. Są też nowe Xperie.

22.02.2016 09.26
Wizję przyszłości i nowe Xperie X - tyle pokazało Sony na otwarcie MWC
REKLAMA
REKLAMA

- Smartfony zmieniły nasze życie bezpowrotnie: na lepsze i na gorsze. To gorsze chcemy naprawić naszymi nowymi pomysłami - mówił prezes Sony, Kazuo Hirai. Te pomysły to produkty z kategorii urządzeń ubieralnych oraz internetu rzeczy: wpinka do ucha, przywieszka do ubrania, robot domowy i projektor.

Niestety tylko jeden z nich będzie wkrótce dostępny na rynku - to wpinka do ucha Xperia Ear. Inne to na dziś zaledwie koncepty - przyjemne dla oka i logiczne, ale jednak tylko obietnice przyszłości.

Xperia Ear przypomina klasyczne wpinki bluetooth, które przez krótki okres były popularne także i w Polsce, szczególnie wśród przedstawicieli handlowych. Oczywiście nowa ich wersja nie tylko pozwala prowadzić rozmowy telefoniczne, ale także odczytywać i dyktować wiadomości, obsługiwać nawigację.

Xperia Eye to coś w rodzaju automatycznej kamerki, którą przypina się do bluzki. Kamera sama wie, kiedy pstryknąć fotki lub nagrać krótkie wideo. Kamerka rozpoznaje znane nam osoby dzięki detekcji twarzy.

Xperia Eye

Xperia Projector to z kolei wyświetlacz wirtualnej rzeczywistości, który umożliwia sterowania czynnościami do tej pory związanymi ze smartfonami: odbieraniem i czytaniem wiadomości, sprawdzeniem prognozy pogody, czy zarządzanie kalendarzem. Koncept fajny, choć podobny do tego, co od kilku lat na filmach z przyszłością pokazuje chociażby Microsoft.

Xperia Projektor

Xperia Agent to mały robot - asystent, który ma za zadanie wykonywać za nas proste czynności domowe. Na promocyjnym filmie pokazanym podczas konferencji, robot witał domownika w progu mieszkania i proponował włączenie świateł.

Xperia Agent

To wszystko wizje chyba dość odległej przyszłości.

Na dziś Sony ma do zaprezentowania nowe wersje smartfonów Xperia. Nowa linia oznaczona jest literką X.

- Ile jest funkcji w nowych smartfonach, których w ogóle nie używacie - pytał zebranych na sali dziennikarzy prezes Sony tłumacząc w ten sposób, że jego firma nie chce ścigać się na puste i niepraktyczne innowacje. Dlatego nowe Xperie to przede wszystkim ulepszony aparat foto, który za cel stawia sobie maksymalizaję autofocusa oraz poprawa wydajności baterii i to nie tylko pod kątem codziennego użytkowania (Sony obiecuje, że na jednym ładowaniu nowe Xperie X wytrzymują 2 dni pracy), ale także długoterminowego używania.

Xperia X, 1
REKLAMA

Poza tym nowe Xperie podobne są do poprzednich - to wciąż ten sam dizajn i te same materiały wykończeniowe. Oczywiście mamy nieco ulepszony ekran, nieco wygładzoną obudowę, ale de facto trudno będzie odróżnić nowe smartfony Sony od poprzednich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA