1. Spider's Web
  2. Nauka /
  3. Technologie
  4. Ekologia /

To niepozorne pudełko obniży koszt działania każdej firmy

Lokowanie produktu

Może wydawać się, że stworzenie inteligentnej instalacji to trudne zadanie, które wymaga projektowania budynku pod tym kątem lub dużej ingerencji w istniejący już obiekt. Niestety wiele przedsiębiorstw nie może sobie pozwolić na wdrożenie takich innowacji. Z tego powodu producenci inteligentnych systemów coraz częściej oferują nieinwazyjne rozwiązania, które sprawią, że każdy budynek może stać się smart.

25.02.2016
9:47
Vision Box to urządzenie, które obniży koszt działania każdej firmy.
203 interakcji
dołącz do dyskusji

Widać to po produktach wielu firm z branży technologicznej. Oferują one liczne inteligentne produkty, które do działania wymagają wyłącznie komunikacji bezprzewodowej. Kupując odpowiednią jednostkę centralną można dokupować do niej kolejne elementy i w ten sposób rozbudowywać system. Należą do nich chociażby inteligentne gniazdka, kamery monitoringu, podłączone do Internetu zamki do drzwi i okien, a także czujniki dymu, ruchu oraz zalania oraz inteligentne żarówki.

Urządzenia te są bardzo użyteczne i mogą spodobać się większości domowych użytkowników, którzy lubią gadżety i chcą uczynić swój dom nieco bardziej inteligentnym. W końcu włączanie żarówek za pomocą smartfonu czy otwieranie w podobny sposób drzwi może zrobić wrażenie na znajomych.

Jednak nie takie widoczne na pierwszy rzut oka możliwości są esencją inteligentnego domu.

Smart rozwiązania powstały przede wszystkim, by obniżać ilość zużywanych mediów, a także obniżyć ich koszt. Są to jednak w stanie docenić głównie największe przedsiębiorstwa, które zużywają zdecydowanie najwięcej wody oraz prądu. Tutaj nie ma miejsca na półśrodki takie jak nakładanie inteligentnej nakładki na każde gniazdko.

ulotka-box_052

Niezbędne jest kompleksowe rozwiązanie, które będzie monitorować dane przedsiębiorstwo w całości. W tej sytuacji przydają się właśnie inteligentne rozwiązania. Niestety ich wprowadzanie w dużych obiektach wymaga znacznych ingerencji w budynek, a przez to okazuje się skomplikowane oraz kosztowne. Przynajmniej w większości przypadków.

Możliwe jest bowiem skorzystanie z Vision Box, czyli urządzenia będącego sercem systemu VisionBMS. Ma ono kompaktową formę skrzynki, dzięki której nie ingeruje w budynek, a jego instalacja jest dziecinnie prosta. Można je też bardzo łatwo obsługiwać z dowolnego miejsca na świecie za pośrednictwem strony internetowej, urządzenia mobilnego z systemem iOS lub Android.

Sprzęt może też wysyłać powiadomienia w formie wiadomości SMS lub e-mail, na przykład po przekroczeniu zaprogramowanego poboru energii. Najważniejsze jednak jest, że VisionBox, tak jak zwykły system VisionBMS pozwala na rejestrowanie bieżącego zużycia energii i innych mediów oraz porównanie ich z historycznymi danymi pomiarowymi, które są przechowywane w systemie.

Dane te mogą być przedstawiane w formie statystyk oraz czytelnych wykresów, można też je przesłać do programów firm trzecich. Jednak system VisionBMS nie tylko zbiera, ale też analizuje te dane. Analiza taka pozwala wykryć awarię instalacji oraz oszacować prognozę przyszłego zużycia mediów. To z kolei pozwala na wybranie optymalnej taryfy o atrakcyjnej cenie jednostkowej i zminimalizowanie ryzyka przekroczenia zamówionej mocy.

Warto pamiętać, że Vision Box pozwala nie tylko na monitorowanie zużycia wody i energii elektrycznej.

Za jego pomocą można też monitorować wilgotność, ścieki, straty ciśnienia oraz zużycie gazu ziemnego. System można cały czas rozbudowywać, ponieważ do skrzynki da się podłączyć aż 100 liczników i analizatorów. To w jednoznaczny sposób pokazuje, że VisionBox jest potężnym narzędziem, które może znacznie obniżyć wydatki firmy. To doskonałe uzupełnienie audytora, które wykrywa miejsca podejrzewane o generowanie kosztów.

Kupnem takiego urządzenia powinno zainteresować się wielu przedsiębiorców. Jego cena może wydawać się wysoka, ponieważ wynosi od 10 000 do 18 000 zł, jednak możliwości tego urządzenia oraz wynikające z jego zastosowania oszczędności sprawią, że sprzęt ten bardzo szybko się zwróci. Przedsiębiorstwo w niego wyposażone będzie nie tylko działać w sposób bardziej ekonomiczny, ale też w poszanowaniu zasad ekologii, co pozytywnie wpłynie na wizerunek firmy i jej najbliższe środowisko. Jest to jedna z nielicznych inwestycji, na której można tylko zyskać.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze