REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Wideo dnia: gdy technologia spotyka się z modą, powstają zjawiskowe rzeczy

Określenie "technologia ubieralna", pod którym kryją się najczęściej inteligentne zegarki, czyli tzw. smartwatches, nie jest jeszcze popularne wśród większości użytkowników Sieci, ale trzeba zauważyć, że to pojęcie coraz bardziej zadomawia się choćby w języku polskim. Nieco inaczej sprawa wygląda w świecie mody, gdzie połączenie sztuki z technologią cały czas jest czymś wyjątkowym i robionym, przede wszystkim, na ogromną skalę. Projekt sukni The Butterfly Effect, który powstał we współpracy dwóch projektantek i firmy Intel bez dwóch zdań jest czymś niecodziennym.

02.02.2016
22:39
Ta suknia powstała dzięki technologii Intel Edison
REKLAMA
REKLAMA

Choć nie jest to pierwsza suknia tego rodzaju, czyli taka która wykorzystuje technologię, wideo prezentujące The Butterfly Effect robi ogromne wrażenie. Kreacja jest pierwszym strojem haute couture w świecie mody, który powstał w wyniku wykorzystania zaawansowanych systemów technologicznych. Całość prezentuje się zjawiskowo, choć sam mechanizm wydaje się dziecinnie prosty. Górę sukni zdobią wykonane z różnych materiałów motyle. Kiedy zbliżymy do nich dłoń bądź ktoś zbliży się do osoby ubranej w tę suknię, motyle zaczną latać, niczym prawdziwe, spłoszone przez człowieka.

Kreacja The Butterfly Effect reaguje na temperaturę ciała, ruch i dotyk. To wszystko możliwe jest dzięki miniaturowemu układowi Intel Edison.

Trzeba przyznać, że taka kreacja ma szansę zrobić olbrzymie wrażenie podczas show, jakim jest pokaz mody. Za powstanie The Butterfly Effect odpowiedzialna jest firma Intel oraz duet projektantek, Ezra+Tuba. Ezra+Tuba, a właściwie Ezra i Tuba Çetin, to dwie Turczynki i siostry, które współpracują ze sobą, tworząc kreacje. Obie dorastały w świecie przemysłu modowego i to zaowocowało taką przyszłością obu kobiet.

Projekt The Butterfly Effect to część kampanii Intela, która odbywa się pod hasłem "Experience Amazing". Jej celem jest zwrócenie uwagi na przełomowe technologie, które dostarczają ich odbiorcom niezwykłych wrażeń, także w życiu codziennym.

intel-butterfly-effect-2

To nie pierwszy taki projekt Intela. W ubiegłym roku naszym oczom ukazała się tzw. Spider Dress. Działanie sukni wyglądającej jak pająk, oparte było na tej samej technologii - Intel Edison. Efekt możecie zobaczyć poniżej.

REKLAMA

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA