1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Plus jest tak bardzo pewny swojego Internetu LTE, że pozwala teraz wypowiadać umowę bez konsekwencji

Lokowanie produktu

Plus to operator, który utrwalił się w świadomości Polaków jako pionier i lider, jeżeli chodzi o wprowadzanie standardu bezprzewodowego Internetu. Zieloni są tak pewni jakości oferowanych usług, że rozpoczynają własny program testowania LTE, wypożyczając modemy, routery oraz karty SIM wszystkim zainteresowanym.

17.02.2016
18:02
Plus daje teraz możliwość przetestowania ich Internetu LTE
156 interakcji
dołącz do dyskusji

Właśnie dzisiaj rusza program „Testuj Internet LTE za 9 zł” przygotowany przez Plusa. Prywatne testy może wykonać każdy, samemu sprawdzając, jak działa LTE na terenie jego domu, mieszkania, ogródka działkowego czy ulubionej kawiarni. W przypadku testów Plusa kable nie są bowiem żadnym problemem – operator przysyła do testów modem, który można zabrać wszędzie ze sobą.

Kluczowym elementem programu „Testuj Internet LTE za 9 zł” jest bezpłatny okres tygodniowego testu oraz możliwość odstąpienia od umowy bez żadnych konsekwencji.

Sprawa wygląda następująco – kupujesz LTE w Plusie, podpisując umowę na 24 miesiące, po czym otrzymujesz modem, router lub kartę SIM. W ciągu 7 kolejnych dni (15 dla zamówień online) rozpoczyna się okres bezpłatnych testów, podczas których możesz swobodnie korzystać z Internetu LTE. Dzięki temu na spokojnie sprawdzisz, jak sieciowa infrastruktura Plusa działa w twoim rejonie.

plus-internet-mobilny-lte-1

Po upłynięciu okresu testów stajesz przed decyzją – albo sprzęt zostaje u ciebie i korzystasz z Internetu LTE w Plusie, albo odstępujesz od wcześniej zawartej umowy, bez żadnych konsekwencji. Okres bezproblemowego wypowiedzenia dotyczy każdego, kto zdecyduje się na wzięcie udziału w testach. Jedynym kosztem z tym związanym jest zawarte w tytule oferty 9 złotych, które Plus pobiera jako opłatę aktywacyjną.

Plus celuje tym samym w nowych klientów, którzy zawsze zastanawiali się nad LTE, ale mieli obawy przed nowym standardem.

Doskonale to rozumiem. Sam się zastanawiam, czy w moim aktualnym mieszkaniu nielimitowany Internet LTE byłby dobrym pomysłem. Jestem obecnie u innego operatora, a przez ściany z wielkiej płyty mam naprawdę fatalną jakość połączenia. Nawet pomimo faktu, że mieszkam w wielkim mieście, będącym częścią jeszcze większej, porównywalnej z Warszawą aglomeracji. Z tej perspektywy chęć własnoręcznego sprawdzenia LTE od Plusa jest zupełnie zrozumiała.

Oferta „Testuj Internet LTE za 9 zł” to w końcu świetna okazja, aby na własnej skórze „poczuć” to mityczne LTE. Wielu klientów telekomów wciąż nie miało do czynienia z tym standardem, traktując go jako „trochę lepsze 3G”. W praktyce LTE pozwala odczuć gigantyczną różnicę. Jeżeli w górnym rogu waszego smartfona nadal widzicie symbol H lub H+, to wciąż pozostajecie w minionej erze mobilnego Internetu.

plus-internet-mobilny-lte-2

Sieć 3G już dawno zderzyła się z sufitem. Standard pozwala na pobieranie plików z maksymalnym transferem 30 Mb/s oraz wysyłanie ich przy transferze 10 Mb/s. Przy takich wartościach przesiadka na LTE to jak wejście do wyścigowego samochodu, prosto z miejskiego Smarta.

LTE w Plusie pozwala pobierać pliki nawet pięciokrotnie szybciej od HSPA+.

To z kolei różnica, która jest odczuwalna nie tylko na papierze. Streaming muzyki, granie online, surfowanie po Sieci – o ile 3G to dzisiaj absolutne minimum potrzebne do przeżycia w Internecie, nielimitowane LTE pozwala rozwinąć skrzydła graczom, amatorom seriali, maniakom filmowym i fanom muzyki w wysokiej jakości. To po prostu nowy standard, którego ciekawa jest masa ludzi.

Zielony operator doskonale zdaje sobie z tego sprawę. To dlatego osoby posiadające Internet w innym telekomie dostają trzy pierwsze miesiące abonamentu za darmo, wybierając ofertę LTE Plusa. Przy okazji operator chwali się swoją infrastrukturą sieciową, przypominając, że zasięg LTE objął już 92% mieszkańców Polski.

plus-internet-mobilny-lte-3

To nie jedyne działa wymierzone z konkurencję. Z okazji startu programu „Testuj Internet LTE za 9 zł” Plus przypomina, że w jego sieci dane są pobierane średnio dwukrotnie szybciej niż w sieci Play, z kolei Internet jest o 25% lepszy niż w T-Mobile oraz Orange. Tak przynajmniej wynika z badań przeprowadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Dla mnie najciekawszym elementem promocji Plusa jest możliwość przetestowania bezprzewodowego LTE.

Podczas korzystania z oferty „Testuj Internet LTE za 9 zł” wybiera się preferowane urządzenie, za pomocą którego będziemy się łączyć z Siecią internetową. Do wyboru mamy router Wi-Fi lub mobilny modem. Z mojej perspektywy to właśnie ten ostatni prezentuje się najbardziej interesująco.

Jako osoba zajmująca się na Spider’s Web grami, mógłbym sobie pozwolić na komfortową rozgrywkę online podczas weekendu na działce. Modem można schować do kieszeni i wziąć ze sobą na wakacje. Przynajmniej kilka godzin bezprzewodowego działania pozwoli na sesję online ze znajomymi, z kolei standard LTE powinien uchronić mnie od lagów i długiego łączenia z serwerami.

Oferta „Testuj Internet LTE za 9 zł” właśnie startuje i potrwa do końca marca 2016 roku. Do testów Internetu LTE od Plusa może przystąpić każdy. Pamiętajcie tylko, aby podjąć ostateczną decyzję w przeciągu pierwszego tygodnia!

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze