REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie
  3. Tech

Sprawdź, gdzie legalnie obejrzysz tegoroczną galę wręczenia Oscarów

Sprawdź, gdzie legalnie obejrzysz tegoroczną galę wręczenia Oscarów
REKLAMA

Oscary, czyli Nagroda Akademii Filmowej, budzą od lat kontrowersje. Wielu uważa, że od jakiegoś czasu statuetki nie mają żadnego znaczenia i są przyznawane niesłusznie, wybuchają skandale związane z - według niektórych - rasistowskim traktowaniem czarnoskórych gwiazd. Niemniej, a może właśnie dlatego, ceremonia wręczenia Oscarów to impreza - paradoksalnie - ważna i szeroko komentowana w mass mediach. 28 lutego 2016 roku te nagrody zostaną wręczone po raz 88. Gdzie będzie można obejrzeć tę uroczystość?

REKLAMA

Niestety, wbrew pozorom, miejsc w których zobaczyć możemy 88. ceremonię wręczenia Oscarów jest jak na lekarstwo. Wyłączność na transmitowanie tej imprezy w Polsce ma Canal+. Stacja postanowiła jednak wyjść naprzeciw wszystkim abonentom platformy nc+. Nieważne, czy ci mają dostęp do Canal+, czy nie, i tak będą mogli obejrzeć tę wyjątkową uroczystość. Galę wręczenia Oscarów obejrzymy na Canal+ oraz w usłudze Canal+ VOD dostępnej również na urządzenia mobilne. Ci, którzy domyślnie w swojej ofercie mają dostęp do Canal+, będą mieli dostęp do skróconej wersji wydarzenia dzięki aplikacji nc+ GO.

Transmisja 88. ceremonii wręczenia Oscarów odbędzie się w Canal+ w nocy z 28 (niedziela) na 29 lutego tego roku (poniedziałek) o godzinie 1:55 naszego czasu.

Przed tym widzowie będą mogli obejrzeć relację z czerwonego dywanu sprzed Hollywood & Highland Center. Skrócona retransmisja gali wręczenia Oscarów odbędzie się 1 marca o godzinie 21:00 na Canal+.

oscary-statuetka

Jeśli nie jesteśmy abonentami nc+, nie mamy właściwie innych możliwości. Na Radio ZET będziemy mogli jedynie wysłuchać relacji na żywo z rozdania Oscarów. Oficjalna strona Akademii co prawda będzie transmitować galę, ale wideo nie jest dostępne dla mieszkańców Polski. Podobnie rzecz ma się z innymi transmisjami, na przykład tą, która dostępna będzie na ABC.com. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest, niestety, załamanie regulaminu.

W Sieci na pewno pojawiają się streamy z tego wydarzenia, ale te nie będą oczywiście legalne.

Szkoda, że tak wielkie wydarzenie nie jest transmitowane gdzieś w mediach publicznych albo nie można wykupić dostępu, by zobaczyć tę jedną galę. Decydowanie się na bycie abonentem platformy nc+ nie jest mi po drodze i sądzę, że niewiele osób (a raczej nikt) nie zdecyduje się na tę usługę tylko po to, by zobaczyć tegoroczne Oscary.

REKLAMA

Pierwsza ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się w 1929 roku. Statuetki przyznawane są aż w 24 kategoriach (początkowo było to zaledwie 13 kategorii). Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tegorocznych nominacjach zajrzyjcie TUTAJ. W tym roku imprezę poprowadzi Chris Rock. Komik po raz pierwszy dostąpił tego zaszczytu w 2005 roku.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA