REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Sprawdź, gdzie legalnie obejrzysz tegoroczną galę wręczenia Oscarów

24.02.2016
21:26
Sprawdź, gdzie legalnie obejrzysz tegoroczną galę wręczenia Oscarów
REKLAMA

Oscary, czyli Nagroda Akademii Filmowej, budzą od lat kontrowersje. Wielu uważa, że od jakiegoś czasu statuetki nie mają żadnego znaczenia i są przyznawane niesłusznie, wybuchają skandale związane z - według niektórych - rasistowskim traktowaniem czarnoskórych gwiazd. Niemniej, a może właśnie dlatego, ceremonia wręczenia Oscarów to impreza - paradoksalnie - ważna i szeroko komentowana w mass mediach. 28 lutego 2016 roku te nagrody zostaną wręczone po raz 88. Gdzie będzie można obejrzeć tę uroczystość?

REKLAMA

Niestety, wbrew pozorom, miejsc w których zobaczyć możemy 88. ceremonię wręczenia Oscarów jest jak na lekarstwo. Wyłączność na transmitowanie tej imprezy w Polsce ma Canal+. Stacja postanowiła jednak wyjść naprzeciw wszystkim abonentom platformy nc+. Nieważne, czy ci mają dostęp do Canal+, czy nie, i tak będą mogli obejrzeć tę wyjątkową uroczystość. Galę wręczenia Oscarów obejrzymy na Canal+ oraz w usłudze Canal+ VOD dostępnej również na urządzenia mobilne. Ci, którzy domyślnie w swojej ofercie mają dostęp do Canal+, będą mieli dostęp do skróconej wersji wydarzenia dzięki aplikacji nc+ GO.

Transmisja 88. ceremonii wręczenia Oscarów odbędzie się w Canal+ w nocy z 28 (niedziela) na 29 lutego tego roku (poniedziałek) o godzinie 1:55 naszego czasu.

Przed tym widzowie będą mogli obejrzeć relację z czerwonego dywanu sprzed Hollywood & Highland Center. Skrócona retransmisja gali wręczenia Oscarów odbędzie się 1 marca o godzinie 21:00 na Canal+.

oscary-statuetka

Jeśli nie jesteśmy abonentami nc+, nie mamy właściwie innych możliwości. Na Radio ZET będziemy mogli jedynie wysłuchać relacji na żywo z rozdania Oscarów. Oficjalna strona Akademii co prawda będzie transmitować galę, ale wideo nie jest dostępne dla mieszkańców Polski. Podobnie rzecz ma się z innymi transmisjami, na przykład tą, która dostępna będzie na ABC.com. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji jest, niestety, załamanie regulaminu.

W Sieci na pewno pojawiają się streamy z tego wydarzenia, ale te nie będą oczywiście legalne.

Szkoda, że tak wielkie wydarzenie nie jest transmitowane gdzieś w mediach publicznych albo nie można wykupić dostępu, by zobaczyć tę jedną galę. Decydowanie się na bycie abonentem platformy nc+ nie jest mi po drodze i sądzę, że niewiele osób (a raczej nikt) nie zdecyduje się na tę usługę tylko po to, by zobaczyć tegoroczne Oscary.

REKLAMA

Pierwsza ceremonia wręczenia Oscarów odbyła się w 1929 roku. Statuetki przyznawane są aż w 24 kategoriach (początkowo było to zaledwie 13 kategorii). Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tegorocznych nominacjach zajrzyjcie TUTAJ. W tym roku imprezę poprowadzi Chris Rock. Komik po raz pierwszy dostąpił tego zaszczytu w 2005 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA