REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Nie mogę doczekać się pierwszego smartfona z ekranem MiraVision Chameleon

Normalny ekran smartfona, ale dający taki sam komfort czytania i oglądania, jak papier? Do niedawna było to niemożliwe, ale pojawił się MiraVision Chameleon Display od Mediateka.

23.02.2016
13:32
MiraVision Chameleon
REKLAMA
REKLAMA

Powiem krótko, to jedno z większych zaskoczeń targów MWC 2016 i już teraz nie mogę się doczekać, aż pojawi się pierwszy smartfon wyposażony w wyświetlacz MiraVision.

O co chodzi w MiraVision Chameleon Display?

Jest to pierwszy ekran, który stara się naśladować i dostosować do naturalnych warunków oświetleniowych panujących w miejscu, w którym korzystamy ze smarfona. Mocne światło słoneczne? Za mało światła? Sztuczne światło? Dzięki odpowiedniemu czujnikowi i technologii Mediateka wyświetlacz MiraVision będzie tak operował paletą barw RGB, aby osiągnąć efekt zbliżony do tego, jak dany obraz wyglądałby naturalnie. O ile za rzecz naturalną weźmiemy wydrukowany tekst lub grafikę, bo właśnie do takiego efektu wizualnego dąży Chameleon Display.

Podczas targów MWC miałem okazję zobaczyć demonstrację tego, jak działa to rozwiązanie. W specjalnym pudełku zostały zamieszczone dwa drukowane magazyny, a na jednym z nich przymocowano iPhone’a, zaś w drugi zgrabnie wkomponowano ekran MiraVision Chameleon Display, którego obecność w pewnych momentach zdradzał jedynie mały otwór na czujnik światła.

Demonstracja polegała na tym, że w pudelku zmieniały się kolory oświetlenia, a ekran Mediateka nieustannie próbował dostosować się do zmieniających warunków. Chwilę mu to zajmowało, ale już po kilku sekundach obraz na ekranie niemal zlewał się z tym, co widzieliśmy na papierowym magazynie.

Zobacz, jak to działa

Jestem szalenie ciekaw, jak takie rozwiązanie sprawdzi się w codziennym korzystaniu. Mediatek na swoim filmie promocyjnym pokazuje, że jego ekran może zagwarantować doskonałą widoczność i komfort korzystania ze smartfona przy różnych warunkach oświetleniowych. Nie mogę się doczekać,

Na koniec seria zdjęć, na których zarejestrowałem zachodzące zmiany w dostosowywaniu się do zmieniającego się oświetlenia:

mediatek-miravision (2)
mediatek-miravision (3)
mediatek-miravision (1)
REKLAMA
mediatek-miravision (4)

Technologię MiraVision zapowiedziano kilka miesięcy temu, ale jak mnie poinformowano, to właśnie na stoisku w Barcelonie Mediatek zaprezentował ją pierwszy raz.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA