REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

[AKTUALIZACJA] O LG G5 wiemy już praktycznie wszystko. Oto komplet informacji na jego temat

17.02.2016
16:53
LG G5 nie ma już przed nami żadnych tajemnic
REKLAMA

Wygląda na to, że znamy już praktycznie wszystkie informacje na temat nadchodzącego wielkimi krokami smartfonu LG G5, mimo że urządzenie to będzie mieć swoją premierę dopiero w najbliższą niedzielę.

REKLAMA

Aktualizacja: wpis został zaktualizowany o nowe informacje, które zamieściliśmy na końcu publikacji.

Z ostatnich przecieków jasno wynika, że najnowszy sztandarowy model LG nie będzie wyposażony w obudowę znaną z poprzednich modeli G3 oraz G4. Urządzenie zostanie zupełnie przemodelowane i w żaden sposób nie będzie nawiązywać do stylistyki zapoczątkowanej przez LG G2. Na nieoficjalnych zdjęciach urządzenia widać, że LG G5 będzie opakowany w plastikową obudowę o bardzo pospolitym kształcie cechującą się minimalistycznym wzornictwem.

LG G5-1

Na jej tylnej części znajdzie się znany z Nexusa 5X czytnik linii papilarnych, nad którym można ujrzeć moduł zawierający dwie kamery. Mają być zauważalnie lepsze, niż te zastosowane w zeszłorocznych smartfonach. Niestety nie znamy szczegółów na ich temat. Na tylnej części obudowy brakuje przycisków głośności, które trafią na lewy bok urządzenia. Trudno nazwać to trafną decyzją. Poprzednie smartfony LG właśnie dzięki znajdującym się z tyłu przyciskom głośności były mistrzostwem pod względem ergonomii i wygody użytkowania. Teraz ktoś próbuje to zmienić.

LG-G5-2

Najciekawszą nowością jest dolna część obudowy, którą da się zdjąć.

Po zrobieniu tego możliwe będzie uzyskanie dostępu do wymiennego akumulatora o pojemności 2800 mAh znajdującego się wewnątrz smartfonu. Energię urządzenia będzie można ładować za pomocą portu USB-C, a nie microUSB. Dodatkowo dolna część obudowy sama będzie wymiennym modułem. Użytkownicy w ten sposób dostaną możliwość dopasowania urządzenia do swoich potrzeb.

Jak na razie poznaliśmy dwa rodzaje modułów, które trafią do sklepów. Pierwszy z nich będzie zawierał lepszy przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC), dzięki czemu smartfon będzie cechował się bardzo dobrą jakością dźwięku. Element ten sprawi, że LG G5 będzie zapewne chętnie wybierany przez audiofilów. Drugi dostępny moduł powinien spodobać się amatorom fotografii. Prawdopodobnie znajdą się na nim przyciski zoomu i spustu migawki.

LG-G5-moduly

Interesująco prezentuje się też 5,3-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli. Najciekawsze jednak jest, że będzie on składał się z dwóch warstw. Jedna z nich to standardowy wyświetlacz Quantum Display znany już z LG G4. Druga, energooszczędna warstwa będzie przez cały czas wyświetlać dane przydatne dla użytkownika, takie jak data, godzina oraz oczekujące powiadomienia. Niestety nie mamy więcej informacji na temat tego rozwiązania. Nie wiemy nawet, czy dodatkowa warstwa jest kolorowa czy monochromatyczna, jednak dotychczas opublikowane grafiki wskazują raczej na drugą możliwość.

LG G5 OLED

Za wydajność LG G5 będzie odpowiadać procesor Qualcomm Snapdragon 820.

Jestem pewien zastosowania tego modelu, ponieważ koreańska firma już od kilku lat korzysta z układów Qualcomma, a tegoroczny sztandarowy model Snapdragon 820 ma pojawić się w pierwszych telefonach właśnie na nadchodzących targach MWC. Jednocześnie nowy procesor ze względu na zastosowanie nowoczesnego, 14-nanometrowego procesu technologicznego nie będzie się przegrzewał, więc LG nie będzie zmuszone do wybrania mniej wydajnego modelu, tak jak miało to miejsce przy okazji zeszłorocznego LG G4 wyposażonego w Snapdragona 808. Pozostałe podzespoły to 4 GB pamięci operacyjnej oraz 32 GB pamięci rozszerzalnej za pomocą kart pamięci microSD. Specyfikacja ta wydaje się nie mieć słabych punktów.

Etui Quick Cover LG G5

Pojawią się też znaczne zmiany w oprogramowaniu. Nakładka autorstwa LG zostanie znacznie przerobiona i nie będzie zawierać między innymi szufladki na aplikacje. Oznacza to, że interfejs zostanie uproszczony i będzie bardziej przypominać ten stosowany w iPhone'ach oraz smartfonach Huaweia.

Wszystkie informacje na temat LG G5 poznamy już 21.02, w najbliższą niedzielę o godzinie 14.00. Wtedy właśnie rozpocznie się konferencja prasowa, na której zostanie przedstawiony najnowszy sztandarowy model LG. Oczywiście na Spider's Web będziemy ją transmitować i komentować na żywo. Chwilę po niej możecie się spodziewać tekstów, w których dokładnie prześwietlimy LG G5 i wszystkie związane z nim nowości.

Aktualizacja (17.02.2016, 16:34)

REKLAMA

Niezależne źródło potwierdziło większość informacji dotyczących LG G5. Dodatkowo dowiedzieliśmy się, że telefon będzie wyposażony w plastikową obudowę, port USB-C, akumulator o pojemności 2800 mAh oraz przemodelowaną nakładkę na Androida, pozbawioną półki na aplikacje. By dostać się do programów, będzie trzeba przesunąć ekran w bok. Informacje te zostały wplecione w tekst.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA