REKLAMA

Konkurs na najlepszy cosplay na IEM 2016 - czekają świetne nagrody

Intel Extreme Masters to coś więcej niż e-sportowe mistrzostwa. To także targi elektroniki oraz uczta dla oka. Część uczestników przebiera się za postaci z gier wideo i przemierza tłum razem z resztą gości. W tym roku, żeby zachęcić więcej osób do odwiedzenia Spodka w wymyślnym stroju, organizatorzy przygotowali konkurs nagradzający najlepszy cosplay na IEM 2016.

11.02.2016 17.01
cosplay na IEM 2016
REKLAMA
REKLAMA

Już za niecały miesiąc rozpocznie się Intel Extreme Masters, czyli największa w Europie impreza dla fanów e-sportu. Do Katowic zjadą się goście z całego świata, by oglądać na głównej arenie Spodka zmagania zawodowych graczy w takich tytułach jak League of Legends, Starcraft II i Counter Strike: Global Offensive.

Intel Extreme Masters to nie tylko e-sport.

Na głównej hali będą odbywały się mecze, a z trybun goście będą mogli patrzeć na ogromne telebimy transmitujące widok na wirtualne pole walki. To jednak tylko jedna z części IEM 2016. W pierścieniu dookoła głównej areny i na terenie sąsiadującej ze Spodkiem hali Międzynarodowego Centrum Kongresowego będzie znacznie więcej atrakcji.

Intel Extreme Masters to zawody połączone z targami elektroniki. Pomiędzy stoiskami wystawców związanych z branżą gamingową będzie poruszać się masa ludzi. Widzowie będą mogli natknąć się na mnóstwo osób przebranych za swoje ulubione postaci z gier wideo - i nie będą to wyłącznie bohaterowie ze Starcrafta, LoL-a i CS: GO.

Nie wątpię, że w tym roku też będzie epicko.

W poprzednich latach byłem zachwycony tym, jak wiele pracy wkładają widzowie bawiący się w cosplay. Przebrania, które takie osoby przygotowują najczęściej własnoręcznie robione, a co wymyślniejsze kreacje wymagają nie tylko masy inwencji twórczej, ale też roboczogodzin poświęconych na przygotowanie.

W zeszłym roku przygotowaliśmy w ramach Spider’s Web TV materiał dotyczący cosplayu cieszący się ogromną popularnością. Nie wątpię, że w tym roku zobaczymy jeszcze lepsze kreacje. Organizatorzy Intel Extreme Masters zresztą zachęcają gości, by się przyłożyli do swoich przebrań.

Konkurs na najlepszy cosplay na IEM 2016.

Konkurs organizują wspólnie firmy Intel, Komputronik, Asus i ESL. W konkursie będą mogły brać osoby, które przebiorą się za postać z gier League of Legends, Counter Strike: Global Offensive, Starcraft 2, Hearthstone lub Heroes of the Storm.

Nie ma tutaj drogi na skróty - kostiumy w konkursie cosplay na IEM 2016 muszą być wykonane własnoręcznie, a bezpłatnymi wejściówkami nagrodzone zostanie 15 osób. Bilety trafią też w ręce pięciu cosplayerów, na których zagłosują internauci na fanpage’u ESL Polska.

Podczas trwania IEM wśród wyróżnionych cosplayerów wybranych zostaną trzy najlepsze przebrania i przyznane zostaną nagrody:

REKLAMA
  • 1 miejsce – komputer Komputronic z serii IEM Limited Edition
  • 2 miejsce – smartfon Asus ZenFone 2 Laser
  • 3 miejsce - mysz Asus ROG GX860 Buzzard

Zgłoszenia do konkursu należy wysyłać drogą elektroniczną na adres email cosplay@staff.eslgaming.com i przyjmowane będą do 20 lutego. Przed wysłaniem zgłoszenia na najlepszy cosplay na IEM 2016 warto przejrzeć regulamin.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA