Sprzęt  /  News

Surface Pro doczekał się godnego konkurenta. Oto Huawei MateBook

Picture of the author

Huawei chce pełnić ważną rolę nie tylko na rynku mobilnym, ale też pecetowym. Świadczy o tym nowe urządzenie zaprezentowane przez chińską firmę, którym jest... konwertowalny komputer.

Huawei jeszcze przed zaprezentowaniem nowego urządzenia wspominał o tym, że obecne na rynku komputery za krótko działają bez ponownego ładowania, są źle wykonane i nie zapewniają odpowiedniego poziomu wrażeń z użytkowania.

Huawei zapewnił, że korzystanie z Huawei MateBook będzie prawdziwą przyjemnością.

Wpływ na to ma mieć fakt, że sprzęt ten ma metalową obudowę unibody. Na bardzo ładny wygląd urządzenia wpływają też zaokrąglone ramki ekranu, które zostały wzmocnione i wyszlifowane za pomocą diamentowego ostrza.

Huawei MateBook ma być wyposażony w bardzo dobry wyświetlacz IPS o rozdzielczości 2160 x 1440 pikseli, którego przekątna ma wynosić 12 cali. Dodatkowo ekran stanowi aż 84% całej powierzni urządzenia, co jest wynikiem lepszym niż u konkurencji.

Kolejną zaletą Huawei MateBook jest akumulator o pojemności 4430 mAh, dzięki któremu urządzenie ma działać 10 godzin bez ładowania. Dołączona do urządzenia ładowarka ma bardzo małe wymiary i za jej pomocą można ładować nie tylko komputer, ale też urządzenia mobilne wyposażone w porty microUSB oraz USB-C. Huawei chwali się, że dzięki technologiom oszczędzania energii urządzenie to zużywa o 25% mniej energii niż sprzęty konkurencji.

Sercem komputera jest procesor Intel Core M 6-tej generacji. Urządzenie będzie dostępne w wersjach oferujących procesory Intel Core M3, M5 oraz M7. Będzie to zatem urządzenie przeznaczone do codziennej pracy, nie do trudnych zadań. Huawei MateBook działa pod kontrolą systemu Windows 10 w wersjach Home i Professional.

Kolejny ciekawy element specyfikacji Huawei MateBook to podświetlana klawiatura wyspowa, która pełni funkcję etui i ochrania urządzenie.

Jest ona dostępna w wersji brązowej, czarnej, pomarańczowej oraz złotej. Niestety klawiatura nie będzie dostępna w zestawie z urządzeniem.

Klawiatura ma wytrzymywać pisanie 30 000 znaków dziennie, co powinno wystarczyć większości użytkowników. Dodatkowo ma ona cechować się odpornością na zachlapanie. W zestawie z urządzeniem dostępny będzie też rysik MatePen rozpoznający 2048 poziomów nacisku. Pełni on też funkcję laserowego wskaźnika.

Inne ciekawe akcesorium dostępne w zestawie z komputerem to MateDock, który zawiera dodatkowe porty USB oraz wyjście VGA pozwalające na łatwe podłączenie monitora. Huawei chwalił się też przednią kamerą, która idealnie nadaje się do wideokonferencji. Urządzenie ma być wyposażone w czytnik linii papilarnych znajdujący się na krawędzi urządzenia.

Każdy widzi, że Huawei MateBook wpięty w klawiaturę przypomina Surface 4.

Ustawienia sprzętu nie można wybierać w dowolny sposób, ale można je ustawić pod katem wynoszącym 52 lub 67 stopni. Wszystkie te rzeczy mają sprawić, że Huawei MateBook będzie idealnym urządzeniam dla artystów oraz inżynierów. Polecają je między innymi inżynierowie AutoDesku, twórcy AutoCAD-a.

Cena urządzenia ma zaczynać się od 799 euro. Za tę kwotę otrzymamy sprzęt wyposażony w procesor Core M3, 4GB RAM oraz SSD o pojemności 128 GB. Z kolei najwyższa wersja oferująca procesor Core M7, 8 GB RAM oraz SSD o pojemności 512 GB kosztuje aż 1799 euro.

Śledź na żywo nasz live blog prosto z MWC 2016 w Barcelonie!

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst