REKLAMA

Google właśnie sprawił, że Chrome może zastąpić… antywirusa

Od jakiegoś czasu przeglądarka Chrome przestrzega użytkowników przed wchodzeniem na niebezpieczne strony internetowe. Teraz będzie chronić użytkowników także przed stronami, które będą nakłaniać użytkowników do instalacji szkodliwego oprogramowania lub podania danych osobistych, takich jak hasła, numery telefonów lub kart kredytowych.

04.02.2016 08.57
Wirusy i strony wyłudzające dane. Przed tym ochroni nas teraz Chrome
REKLAMA
REKLAMA

Najczęściej spotykane strony tego typu to witryny udające oficjalne serwisy bankowe. Mniej rozgarnięte osoby mogą na nie trafić chociażby za pośrednictwem odpowiednio spreparowanej wiadomości e-mail.

Często można natknąć się również na obrazki informujące o tym, że używany system operacyjny jest nieaktualny lub nielegalny. Podobne komunikaty dotyczą także konkretnych popularnych programów i wtyczek. Kliknięcie w tego typu odnośnik może spowodować wiele kłopotów.

REKLAMA
Google strony wyłudzjące dane

Dlatego Google chce przed nimi chronić użytkowników i zapowiada, że nie będą to jedyne tego typu zmiany w jego przeglądarce. Włodarze firmy z Mountain View chcą poprawiać funkcje bezpieczeństwa w swoich produktach, dlatego niebawem powinniśmy spodziewać się pojawienie kolejnych tego typu nowości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA