REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

To jest petarda. Teraz możesz mieć wszystkie świetne funkcje poczty Gmail bez… Gmaila

Jakiś czas temu Google oddał aplikację Gmaila w ręce osób, które nie korzystają z Gmaila. Teraz gigant z Mountain View wykonał kolejny krok i umożliwił na korzystanie z najlepszych funkcji i największych zalet Gmaila bez potrzeby posiadania Gmaila. Brzmi dziwnie, ale to prawdziwy hit.

17.02.2016
20:54
Teraz możesz mieć wszystkie funkcje poczty Gmail bez Gmaila
REKLAMA
207 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Gmail to dla wielu osób poczta numer jeden. Sam korzystam z konta poczty Google jako głównej skrzynki, która jest jednocześnie przepustką do wszystkich usług sieciowych Google’a: Dysku, Zdjęć, YouTube’a, sklepu Google Play i wielu, wielu innych.

Gmail bez Gmaila?

Doskonale rozumiem jednak, że mimo wielkich zalet Gmaila, takich jak niemal niezawodna ochrona przed spamem, doskonałe katalogowanie poczty, nie każdy zdecyduje się na przejście do Gmaila. Za taką decyzją mogą stać powody ideologiczne i niechęć przed oddawaniem poczty w ręce internetowego giganta, który rozdaje karty i jest monopolistą w wielu kategoriach usług sieciowych. Takich osób nowa funkcja raczej nie przekona, albo… kto wie.

Jednak wiele użytkowników skrzynek pocztowych w konkurencyjnych dla Gmaila serwisach zdecydowało się jakiś czas temu na podpięcie pod mobilną aplikację poczty Google swoich kont niebędących kontami Google. I to właśnie dla nich Gmail przygotował nową funkcję, jaką jest możliwość „zgmailowania” własnej skrzynki pocztowej.

Jak to działa i czym różni się od dotychczasowej obsługi zewnętrznych kont w Gmailu?

Do tej pory podpięcie konta Outlook, Yahoo, Onetu lub O2 pod Gmaila pozwalało jedynie na podstawową obsługę poczty. Wysyłanie, odbieranie, kasowanie i archiwizowanie. Nic poza to, co oferuje dowolny inny program pocztowy.

Dzisiaj Gmail uruchomił możliwość pełnej integracji zewnętrznego konta (na razie tylko Outlook i Yahoo) z usługami Google. „Zgmailowanie” własnej skrzynki umożliwi inteligentne katalogowanie wiadomości, korzystanie ze świetnej ochrony antyspamowej, usprawnione wyszukiwanie, czy skanowanie maili przez Google Now i wyciąganie na wierzch kart związanych ze zbliżającą się podróżą, biletami lotniczymi lub rachunkami, których termin zapłaty nieubłaganie się zbliża.

Jako użytkownik Gmaila mogę tylko polecić te funkcje. One w realny sposób usprawniają pracę, i niemal całkowicie eliminują problem spamu.

REKLAMA

„Zgmailowanie” swojej poczty to doskonały sposób na usprawnienie działania dotychczasowej skrzynki email, bez potrzeby zmiany wykorzystywanego do tej pory adresu mailowego.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA