REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Od teraz kanały Eleven Sports Network u największego w Polsce dostawcy telewizji kablowej

Telewizja Eleven doszła do porozumienia z UPC, czyli największym w Polsce dostawcą telewizji kablowej. Abonenci UPC dostaną komplet kanałów sportowych, w tym kanały Eleven, Canal+, Polsat Sport, Eurosport i Sportklub. To oznacza mnóstwo sportu, w tym główne europejskie ligi piłki nożnej.

08.02.2016
14:42
eleven sports
REKLAMA
REKLAMA

O nowościach w ofercie UPC jako pierwszy poinformował serwis Weszło.com. Nowe kanały mają się pojawić w UPC już 11 lutego. Przez pierwszy miesiąc kanały Eleven mają być darmowe dla abonentów korzystających z pakietu Select lub Max. Jeżeli do 11 marca abonenci nie zdecydują się na zakup nowych kanałów sportowych, po darmowym okresie przestaną one być dostępne.

Dla abonentów z pewnością najbardziej interesująca będzie cena nowych pakietów, ale szczegóły nowej oferty nie są jeszcze znane. Zapytaliśmy UPC o szczegółowe informacje, jednak nie uzyskaliśmy jeszcze odpowiedzi.

Dla klientów UPC kanały Eleven oznaczają dużo sportu na żywo

Kanał Eleven jest poświęcony w 100% piłce nożnej. Możemy w nim obejrzeć transmisje z czołowych europejskich lig. Większość kibiców najbardziej zainteresują rozgrywki ligi hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, ale obejrzymy także rozgrywki szkockiej SPFL, belgijskiej Jupiler Pro League oraz mecze FA Cup, Championship i Capital One Cup. Widzowie obejrzą mecze na żywo, powtórki, skróty, programy informacyjne i analizy ekspertów.

Co ciekawe, Eleven wykupiło prawa na trzy najbliższe sezony hiszpańskiej ligi piłkarskiej. Wcześniej przez 18 lat prawa do tej ligi miał Canal+.

Z kolei kanał Eleven Sports jest poświęcony innym dyscyplinom sportu i obejrzymy w nim m.in. rozgrywki futbolu amerykańskiego NFL, turnieje tenisowe ATP 250 czy koszykarską Lega Basket Serie A.

Grupa Eleven Sports Network coraz lepiej radzi sobie w Polsce

Kanały sportowe Eleven i Eleven Sports początkowo były dostępne tylko w Internecie i można je było oglądać bezpłatnie. Był to jednak okres przejściowy, kiedy grupa Eleven Sports Network nie podpisała jeszcze umów z polskimi operatorami telewizji. Można było przewidzieć, że nowa grupa nie po to wykupowała prawa do transmisji czołowych lig europejskich, by wyświetlać je za darmo.

Od września 2015 roku kanały Eleven Sports przeszły z Internetu do sieci satelitarnej nc+, gdzie są dostępne do dziś. Później kanały stopniowo zaczęły się pojawiać także w ofertach sieci kablowych, m.in. w Netii, MultiMedia Polska, Inea i kilku innych, mniejszych kablówkach.

REKLAMA

W międzyczasie kanały wróciły też do Internetu, a mianowicie do serwisu Player.pl należącego do Grupy TVN. Tym razem kanały nie są jednak dostępne za darmo. Oby oglądać je online trzeba wykupić pakiet Sport kosztujący ok. 16 zł/mies.

Cały czas czekamy, aż UPC oficjalnie potwierdzi wejście kanałów Eleven Sports. Kiedy dostaniemy szczegóły oferty, tekst zostanie zaktualizowany.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA