REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Osobliwa oferta firmy Elephone, czyli smartfony, kamery sportowe i... cygara z ekranami LED

Elephone to firma produkująca telefony robiące coraz większą karierę w Polsce - głównie ze względu na świetne parametry i niską cenę. Chińczycy w ofercie mają jeszcze najpiękniejszy smartwatch, jaki kiedykolwiek widzieliście, kamerkę sportową, przystawkę do telewizora z kamerą, a także... e-papierosy.

12.02.2016
21:27
Elephone, czyli firma z osobliwą ofertą gadżetów
REKLAMA
REKLAMA

Smartfony Elephone

Najnowsze i najciekawsze propozycje umieściłem w tabeli:

Sam miałem przyjemność testowania ubiegłorocznego hitu - P7000, który świetnie wpisuje się w filozofię dobrze wyglądających na papierze telefonów w rozsądnej cenie. Po dłuższym użytkowaniu na jaw wychodziły jednak braki - bateria nie wytrzymywała tyle, ile wynikałoby z jej pojemności, system się zacinał, a aparat - niby 13 MPix - robił zdjęcia niewiele lepsze od wiekowego Samsunga Galaxy S3.

Elephone dość znany stał się dzięki wielkiej i głośnej promocji, w której wystawił swoje telefony na sprzedaż za jedyne 12,12 dol. Oczywiście zapasy były bardzo ograniczone i mimo, że sam skusiłem się na zajrzenie na stronę sklepu, to spotkały mnie tam jedynie puste półki. Na takich okazjach korzystają zaś przeważnie tylko... boty, a w zasadzie ich właściciele.

elephone

Elegancki Smartwatch - W2 za 80 dol.

Elephone w swoim portfolio ma także inteligentny zegarek – W2, który od zwykłego czasomierza różni się zaledwie zaszyciem kilku „inteligentnych funkcji”.

elephone

Po pierwsze jest to monitoring naszej aktywności – liczenie kroków i analiza snu. Po drugie łączność ze smartfonem, dzięki bluetooth, co sprawia, że możemy ustawić alarm, a także kontrolować aparat jednym z przycisków na kopercie. I to wszystko.

W2 gra więc w zupełnie innej lidze niż np. Apple Watch, czy Moto 360, bo z wierzchu wygląda jak standardowy zegarek ze wskazówkami i tarczą przykrytymi odpornym na zarysowanie szkłem. Dostępny jest w dwóch wersjach (srebrnej i złotej), ale niestety tylko ze skórzanym paskiem, a nie z bransoletą, co może rozczarowywać, mimo że sam zegarek jest bardzo elegancki.

elephone

Zasilanie zapewnia mu bateria 210 mAh, a Elephone dodaje też drugą, taką samą w zestawie i zapewnia, że razem zagwarantują pół roku pracy. W2 wyceniony jest na ok. 400 zł.

Kamera sportowa - Explorer za 70 dol.

To nie koniec ciekawych produktów w ofercie Elephone. Mamy jeszcze kamerkę sportową, która charakteryzuje się niezłymi parametrami: nagrywa w 4K (15 FPS), 2,7K (30 FPS) i 1080p (slow-motion), robi zdjęcia w 12 MPix i ma kąt widzenia 170 st. O jakość obrazu dba zaś sensor Sony IMX117.

elephone

Materiał możemy podglądać na żywo na dwucalowym ekranie 240p. Bateria to standardowe w tym wypadku 1050 mAh.

Do kamerki dokupić można także ochrony case, który zapewni wodoodporność do 30 m, a także komplet innych akcesoriów.

elephone

Przystawka do telewizora - TV Box za 67 dol.

To set-top-box na Androidzie, który podłączamy do telewizora i tym samym zamieniamy go w centrum domowej rozrywki łz dostępem do Sieci. Możemy ściągać aplikacje, a także oglądać materiały z zewnętrznych źródeł, np. z pendrive'ów.

elephone

Co wyróżnia to urządzenie spośród zalewu podobnych produktów, to obecność kamerki, która może posłużyć do rozmów np. na Skypie.

Jako ciekawostkę można też dodać, że Elephone zajmuje się produkcją e-cygar z wyświetlaczem LED:

REKLAMA
elephone

Pomysłowe, prawda?

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA