REKLAMA

Zobacz, jak się pracuje w Facebooku - odwiedziliśmy nowe biuro firmy w Warszawie

Miałem dziś okazję odwiedzić nowe warszawskie biuro Facebooka. Firma Marka Zuckerberga jest obecna w Polsce już od czterech lat, jednak dopiero teraz doczekała się przestrzeni roboczej z prawdziwego zdarzenia.

29.02.2016 14.23
Wordpress ze wsparciem Instant Arcticles
REKLAMA

Do tej pory pracownicy Facebooka rezydowali w o wiele mniejszym biurze znajdującym się w samym centrum Warszawy, tuż przy galerii handlowej Złote Tarasy oraz Pałacu Kultury i Nauki. Teraz przeprowadzili się oni dosłownie o kilkaset metrów, do budynku Rondo 1 znajdującego się przy Rondzie ONZ.

REKLAMA

Mimo że firma Marka Zuckerberga jest absolutnym liderem wśród wszystkich dostępnych na świecie serwisów społecznościowych, to biuro Facebooka znajduje się nie na samym szczycie budynku, ale na dosyć skromnym, 11-tym piętrze. Uwagę zwraca fakt, że w biuro ma bardzo dużą powierzchnię, stoi tam wiele biurek, ale pracuje tam zaledwie kilkadziesiąt osób. Jest to jednak przemyślany ruch, ponieważ Facebook planuje rozwijać się w naszym regionie i zatrudniać coraz więcej ludzi.

Widać, że biuro Facebooka było tworzone przez prawdziwych profesjonalistów.

Sale konferencyjne cechują się bardzo minimalistycznym wystrojem, który nikogo nie rozprasza. Nieco cieplej prezentuje się przestrzeń robocza, która jest ozdobiona pięknymi grafikami. Pojawiły się tu także filary, z których każdy reprezentuje jeden z najważniejszych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Po swoim filarze dostały Polska, Rosja, Czechy, Rumunia oraz Węgry.

Nie zabrakło tu też przestrzeni klasycznych dla nowoczesnych biur, takich jak strefa relaksu, w której znajdują się różnego rodzaju siedziska oraz stół do piłkarzyków, oraz kuchnia, w której można przygotować oraz zjeść posiłek. W biurze pomyślano nawet o zamrażalniku pełnym lodów. Na razie element ten nie cieszy się dużym powodzeniem, ale za kilka miesięcy na pewno będzie oblegany.

Facebook ma swoje standardy biurowe i dba o to, by spełniały je wszystkie biura należące do firmy.

REKLAMA

We wszystkich biurach Facebooka na całym świecie stosuje się identyczne biurka i krzesła. Z takiego samego kompletu korzystają zarówno szeregowi pracownicy, jak też Mark Zuckerberg. Wszystkie biurka mają mechanizm umożliwiający łatwe regulowanie wysokości blatu za pomocą przycisków. Żadne biuro Facebooka nie ma też podwieszanego sufitu. Z tego powodu nad głowami pracujących tam osób znajdują się elementy instalacji budynku.

Całość w połączeniu z minimalistycznym wystrojem i graffiti prezentuje się bardzo ładnie, nowocześnie i urbanistycznie. Byłem oczarowany tym biurem i jestem przekonany, że odpowiedni wystrój jest w stanie poprawić humor pracowników i sprawić, że będą oni wchodzić do pracy z uśmiechem na twarzy i dawać w niej z siebie absolutnie wszystko, razem budując sukces swojej firmy. Dobrze, że coraz więcej firm zdaje sobie z tego sprawę i robi wszystko, by miejsce pracy nie było fabryką lub kołchozem, ale drugim domem pracownika.ię zdjęć z nowego biura Facebooka w Warszawie.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA