REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Tylko dwa zegarki wykorzystają wszystkie nowe funkcje Android Wear. Nadchodzi ciekawa aktualizacja

Już niebawem inteligentne zegarki z systemem Android Wear doczekają się kilku nowych funkcji. Wszystko za sprawą oprogramowania w wersji 1.4, które zadebiutuje w ciągu kilku tygodni.

04.02.2016
21:54
Tylko 2 zegarki wykorzystają nowe funkcje Android Wear
REKLAMA
REKLAMA

Nowością, która trafi do wszystkich zegarków z systemem Android Wear  będzie możliwość lepszego głosowego sterowania. Już wcześniej jedną z największych zalet inteligentnych zegarków z Androidem Wear była możliwość sterowania bez potrzeby dotykania ekranu. Pomagały w tym gesty wykonywane nadgarstkiem oraz sterowanie głosowe. To funkcje, które bardzo przydają się nie tylko w chłodniejsze dni, gdy często mamy założone rękawiczki, ale też podczas wykonywania codziennych obowiązków, jak sprzątanie, czy gotowani obiadu.

Teraz bezdotykowe możliwości obsługi zegarków z Androidem Wear zostaną znacznie rozszerzone.

Za pomocą ruchów nadgarstka będzie można nawigować po wielu kartach tej samej funkcji, uruchamiać aplikacje lub wracać do ekranu głównego. Będą do tego służyły gesty popchnięcia, podniesienia i potrząśnięcia.

Oprócz tego Google wprowadzi możliwość wysyłania wiadomości za pomocą głosu. W ten sposób będzie można korzystać z aplikacji takich jak Google Hangouts, Nextplus, Telegram, Viber, WeChat i WhatsApp. Wystarczy powiedzieć “OK Google, Wyślij przez Hangouts wiadomość do Mateusza: Nie, nic więcej dzisiaj nie napiszę” (hahaha, i tak wiem, że napiszesz - przyp. Mateusza). Oczywiście wiadomość tę trzeba wypowiedzieć do zegarka po angielsku, ponieważ Android Wear, póki co, nie wspiera języka polskiego. To jednak też może się niebawem zmienić, co wiemy z menu zegarka LG G Watch Urbane 2 LTE.

Z kolejnej nowości będą mogli skorzystać wyłącznie posiadacze zegarków Asus ZenWatch 2 (49 mm) oraz Huawei Watch.

REKLAMA

Urządzenia te zostały wyposażone w głośnik, mimo że Android Wear nie obsługiwał do tej pory tego komponentu. Dlatego po otrzymaniu nowego oprogramowania będą pozwalać na wykonywanie połączeń bezpośrednio z poziomu zegarka, a także odsłuchiwanie wiadomości.

Z niecierpliwością czekam na pojawienie się zapowiedzianej dzisiaj aktualizacji. Gdy tylko dotrze ona na mój zegarek, przetestuję ją i dam oczywiście znać, jak ona działa.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA