REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Granie na PlayStation będzie jeszcze lepsze. Sony powołało do tego... osobną firmę

Jako jedną z przewag Microsoftu nad Sony zawsze wymienia się infrastrukturę sieciową. Chociaż Sony oferuje innowacyjne rozwiązania internetowe, takie jak Share Play czy PlayStation Now, stabilność, szybkość i niezawodność ich środowiska sieciowego często pozostawia nieco do życzenia. Japończycy są tego świadomi i specjalnie z myślą o narzekających klientach powołują zupełnie nową firmę.

28.01.2016
15:12
Masz PlayStation i narzekasz na działanie sieci? Sony słucha!
REKLAMA
REKLAMA

Od 1 kwietnia 2016 roku swoją działalność oficjalnie rozpocznie Sony Interactive Entertainment (SIE). Firma powstanie w wyniku połączenia dotychczasowych zasobów Sony Computer Entertainment (SCE) oraz Sony Network Entertainment International (SNEI), takich jak działy sprzętu, oprogramowania i sieci.

Zadanie Sony Interactive Entertainment (SIE) będzie bardzo proste – uczynić PlayStation 4 jeszcze lepszym miejscem do grania za pomocą sieci.

Dotychczas za sieciową infrastrukturę Sony, z której korzystają produkty japońskiego giganta, odpowiadało wyżej wspomniane Sony Network Entertainment International. To właśnie w murach SNEI powstała nowa wersja PlayStation Store, tam trwają prace nad PlayStation Now, z tego miejsca rozpoczyna się konserwacja serwerów uniemożliwiająca rozgrywkę i tam starają się naprawiać błędy psujące zabawę online, o ile te się pojawiają.

Rozbicie działań pomiędzy Sony Computer Entertainment oraz Sony Network Entertainment International wpływało negatywnie na możliwości giganta. Dwa molochy bardzo często pokrywały się kompetencjami, posiadając osobne działy dedykowane podobnym wyzwaniom i projektom. Nic dziwnego, że w czasie narastających wyzwań Sony dokonało czegoś, co powinno wykonać już dawno temu.

playstation psn sony interactive entertainment

Dzisiaj sieciowa infrastruktura to wręcz podstawa poprawnego działania konsoli. Za pomocą Internetu gramy w interaktywne produkcje, instalujemy aktualizacje naprawiające błędy oprogramowania, pobieramy łatki do programów, oglądamy seriale i filmy na Netfliksie, słuchamy utworów ze Spotify, wysyłamy wiadomości oraz czatujemy. Większość fundamentalnych usług PS4 wymaga do działania sieci. Z kolei jakość tych usług przekłada się bezpośrednio na ocenę samej konsoli.

Powstanie Sony Interactive Entertainment (SIE) to obietnica lepszych usług sieciowych, większej niezawodności i szybszego reagowania na wyzwania.

REKLAMA

Wszystko, co związane z działaniem PlayStation 4 podłączonego do Internetu, będzie teraz opracowywane, rozwiązywane i ulepszane w murach jednego gmachu. W kalifornijskim San Mateo rozpocznie się żmudny proces modernizacji środowiska sieciowego Sony, które jest niezbędne. Większa liczba uczestników Imprezy, szybsze pobieranie plików, mniej zawodne Share Play, zmiana nazwy konta PSN, wprowadzenie PlayStation Now na kolejne rynki krajowe – to tylko wierzchołek góry lodowej oczekiwań graczy.

Jestem ciekaw, co przyniosą kolejne miesiące. Chociaż minie naprawdę dużo czasu, nim poznamy pierwsze owoce prac w Sony Interactive Entertainment, jedno jest pewne. Japoński gigant podchodzi do swojej infrastruktury bardzo poważnie i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że od kwietnia tego roku powinno być tylko lepiej.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA