Sprzęt  / News

O tych sprzętach Samsunga będzie naprawdę głośno. Dosłownie

Samsung ostatnimi czasy całkiem śmiało sobie poczyna, aby wzmocnić swoją pozycję na rynku sprzętów audio. Rozwiązanie, które gigant zaprezentował na tegorocznych targach CES z pewnością przesuwa go o kilka miejsc w stawce.

Co odróżnia oglądanie filmu na dużym ekranie w prestiżowym kinie od oglądania w domowym zaciszu, oprócz rozmiaru wyświetlacza? Niezrównane doznania dźwiękowe. Najlepsze miejsca oprócz tego, iż zapewniają dźwięk przestrzenny wokół nas, to dostarczają go również… nad nami. Tak działa technologia Dolby Atmos, czyli „prawdziwy” dźwięk przestrzenny, wypełniający pomieszczenie z każdej strony.

Samsungowi udało się upchać tę technologię do urządzenia, którego wcale nie musimy montować na suficie.

Samsung-soundbar-dolby-atmos-1

Samsung Soundbar Dolby Atmos HW-K950 zapewni nam prawdziwy dźwięk przestrzenny w salonie.

HW-K950 to w istocie system kilku głośników, lecz kluczowy jest tu właśnie jego główny element, czyli Soundbar, który oprócz zwykłych głośników, posiada dwa głośniki skierowane ku górze, które odbiją dźwięk od sufitu. Dodatkowo w zestawie znajdą się też dwa bezprzewodowe głośniki satelitarne, które również posiadają po jednym głośniku skierowanym ku górze, oraz bezprzewodowy subwoofer. Sumarycznie zestaw da nam dźwięk w kanale 5.1.4, nie zajmując przy tym ogromu miejsca, co typowo wiązałoby się z podobnym rozwiązaniem.

Osobiście zastanawiam się tylko, jak nowy system Samsunga będzie sobie radził z różnymi typami sufitów, które przecież mają nie dość że różną wysokość, to jeszcze potrafią być przystrojone belkami, lub innymi, podwieszanymi elementami, które potencjalnie mogą wpłynąć na to, jak rozprowadzany jest dźwięk. Inżynierowie zapewne dokładnie przetestowali swoje rozwiązanie, a sądząc po ostatnich wyczynach Samsunga w tej kategorii, możemy spodziewać się naprawdę ciekawego sprzętu.

Odświeżenia doczekały się także bezprzewodowe głośniki Samsunga z dźwiękiem 360.

Samsung-soundbar-dolby-atmos-2

Od teraz dostępne będą w kilku rozmiarach i opcjach wykończenia, aby wizualnie pasować do każdego wnętrza. Głośniki te są o tyle ciekawe, iż stosują podobną technologię do Sonos Trueplay, dostosowując dźwięk do swojego umiejscowienia i kubatury pomieszczenia - oznacza to, że gdziekolwiek by nie stały, będą dostarczać dźwięk bezprzewodowy.

Nowe sprzęty audio Koreańczyków oczywiście integrują się z ich platformą Smart Things, która niestety nie jest dostępna w Polsce, a także ze smartwatchem Gear S2/S2 Classic, z pomocą którego możemy sterować systemem w całym domu.

Muszę przyznać, że z niecierpliwością czekam na pojawienie się tych sprzętów w Polsce. Jako że sprzęt audio Samsunga już kilka razy mnie bardzo pozytywnie zaskoczył i tym razem jestem dobrej myśli.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst