REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

PlayStation Network nie działa. Sony: badamy sprawę

Jeżeli nie możesz zagrać w sieciowy tytuł na PlayStation 4, nie jesteś sam. Usługa PlayStation Network ma właśnie globalną awarię.

04.01.2016
22:33
PlayStation Network nie działa. Sony: badamy sprawę
REKLAMA
REKLAMA

Serwery PSN cały dzisiejszy dzień borykają się z problemami. Usługa w ciągu pojawiała się i znikała, by w końcu odmówić posłuszeństwa na dobre, i to na całym świecie.

Awaria PlayStation Network wygląda na dość poważną i dotyczy wszystkich usług związanych z PSN. Na stronie umożliwiającej sprawdzenie stanu sieci możemy zobaczyć, że nie działa obecnie zarządzenie kontem, możliwość gry online oraz oglądania profili znajomych, sklep PS Store, a także usługi PlayStation Now, Video, Vue i Music.

psn-awaria

Problem dotyczy wszystkich platform, a więc konsol PS3, PS4, PS Vita, jak i dostępu do usług poprzez strony internetowe oraz aplikacje mobilne. Po wejściu na stronę sklepu PlayStstion Store widzimy tylko ekran ładowania, a po chwili pojawia się komunikat o braku dostępności strony.

Sony bada sprawę

„Wiemy, że część użytkowników ma problemy z dostępem do PSN. Dziękujemy za cierpliwość podczas gdy my badamy sprawę.”

Takie stanowisko pojawiło się na oficjalnym profilu wsparcia PlayStation na Twitterze. Sądząc po odpowiedziach na ten tweet, gracze nie wykazują się jednak przesadną cierpliwością i komentują całe zdarzenie w niewybrednych słowach.

psn

Każda awaria sieci PSN jest szczególnie irytująca z uwagi na to, że uniemożliwia granie online. Co gorsza, posiadacze PlayStation 4 muszą za ten przywilej płacić w ramach abonamentu PlayStation Plus, a więc irytacja jest podwójna. O ile zakupy gier można przełożyć, to rundka w Star Wars: Battlefront po długim poniedziałku jest tym, na co czeka wielu graczy. Cóż, nie tym razem.

REKLAMA

Na razie nie znamy przyczyn awarii i nie wiemy, czy jest to efekt błędu, czy ataku na usługę. Dotychczas PSN wielokrotnie uginało się pod atakami DDoS i pod innymi aktywnościami grup hakerskich.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA