Foto  / News

Periscope i GoPro łączą siły. Od dziś posiadacze kamerek sportowych mogą korzystać z nowej funkcji

Picture of the author

Posiadacze kamer GoPro Hero4 otrzymali dziś świetną nowość. Od teraz mogą strumieniować swoje wyczyny na żywo, za pośrednictwem aplikacji Periscope. Nowa funkcja została naprawdę bardzo dobrze przemyślana.

Strumieniowanie materiału na żywo z kamer GoPro od dziś staje się znacznie łatwiejsze… i ciekawsze. Wraz z aktualizacją aplikacji Periscope wszyscy użytkownicy kamer GoPro Hero4 otrzymują możliwość strumieniowania obrazu z kamerek na żywo do swoich odbiorców.

Nowość została bardzo ciekawie zaimplementowana, bo w nowej wersji Periscope użytkownik może wybrać, czy chce przekazywać obraz z GoPro, czy z kamerki smartfona. Zmian można dokonywać także podczas strumieniowania wideo, wystarczy dwukrotnie dotknąć ekranu martfona.

Smartfon, GoPro i dwa zupełnie niezależne kadry to całe spektrum nowym możliwości, które można wykorzystać kreatywnie w opowiadaniu historii na żywo.

Przekaz na żywo może być teraz znacznie bardziej urozmaicony. Podczas jazdy autem możemy mówić do smartfona umieszczonego w kabinie auta i przełączać się na widok z kamery zamontowanej na karoserii. Innym przykładem mogą być ujęcia z drona, do którego jest przyczepiona kamera GoPro.

Do tej pory taka zmiana ujęć wymagała montażu, a w przekazie na żywo była praktycznie nie do osiągnięcia przy użyciu domowych sprzętów. Teraz wystarczy zwykła aplikacja Periscope. Co więcej, korzystanie ze strumieniowania na żywo nie oznacza konieczności pożegnania się z nagraniem, gdyż obraz z GoPro jest równolegle zapisywany na karcie SD w kamerce.

Procedura strumieniowania jest bardzo prosta. Wystarczy połączyć smartfon z siecią Wi-Fi utworzoną przez GoPro. Następnie należy otworzyć aplikację Periscope, gdzie zobaczymy nowy przycisk symbolizujący kamerę GoPro. Prościej być nie mogło. Jedynym problemem jaki widzę, jest konieczność strumieniowania obrazu poprzez dane mobilne, bowiem Wi-Fi w smartfonie jest wykorzystywane do połączenia z kamerką.

Dzięki integracji Periscope i Twittera, nagrania na żywo mogą być udostępniane na tablicę w tym serwisie społecznościowym, dzięki czemu można dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Nowość pojawi się w aktualizacji aplikacji Periscope. Póki co jest dostępna tylko na systemie iOS w wersji od 8.2 i wymaga minimum iPhone’a 5s. Nagrania z GoPro można jednak oglądać na każdej platformie. Strumieniowanie na żywo można uzyskać tylko w topowej serii kamer GoPro Hero4 (zarówno w Black jak i w Silver).

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst