Technologie  / Relacja

Większy ekran to większe możliwości. Pamiętał o tym Bank Pekao tworząc świetną aplikację Pekao24 na tablety

Bank Pekao udostępnia klientom aplikację „Pekao24 na tablety”. Ta została wyposażona w narzędzie analizy finansowej, które ma ułatwić klientom przegląd wpływów i wydatków w ramach posiadanych rachunków i pomagać w zarządzaniu domowym budżetem wykorzystując rozmiar tabletowego wyświetlacza.

Nowa aplikacja Pekao24, napisana w wersji dedykowanej tabletom, robi dobre wrażenie. Jest dostępna na Androida i iOS-a i napisana w języku HTML5.

Najważniejsze informacje i dostęp do najczęściej wykonywanych funkcji możliwy jest od razu po zalogowaniu z poziomu głównego ekranu. W aplikacji zostały uruchomione dodatkowo: podsumowania stanu finansów, kategoryzacja wydatków i zaawansowana wyszukiwarka operacji. Przeprojektowano na potrzeby interfejsu tabletowego również formularz przelewu tak, aby korzystanie z niego na tablecie wygodniejsze. Zastosowano również charakterystyczne dla tabletów gesty: przechodzenia między ekranami za pomocą przesuwania - „swipe”, tapnięcia, „przesuń i upuść”.

pulpit

Aplikacja „Pekao24 na tablety” została wyposażona w narzędzie analizy finansowej, które ułatwia przegląd wpływów i wydatków w ramach posiadanych rachunków oraz pokazuje w przejrzysty sposób wydatki w każdej z przygotowanych kategorii m.in. na: dom, transport, zdrowie, rozrywkę i wypoczynek, rachunki, edukację, dzieci. Każda z kategorii oznaczona jest odrębnym kolorem oraz ikoną.

Podsumowania kategorii przedstawione są postaci kół, tym większych im wyższe wydatki w danej kategorii.  Każdą z kategorii klient może rozwinąć, aby zobaczyć na jakie podkategorie wydaje najmniej, a na jakie najwięcej oraz samodzielnie przypisać transakcje do kategorii. Wydatki może prześledzić w ujęciu: miesięcznym, tygodniowym i dziennym, co pomoże  w gospodarowaniu budżetem domowym.

rachunki

Wykorzystane limity kredytowe, historia spłaty kredytów, kart, czy spodziewany zysk z lokat również zostały przedstawione graficznie.  Klient może szybko wyświetlić operacje z ostatniego miesiąca, kwartału, półrocza, czy roku lub wpisując zakres interesujących go dat, a także założyć filtry, czy wyszukać wydatki po słowie kluczowym.

W aplikacji „Pekao24 na tablety” została również udostępniona funkcja lokalizacji bankomatów i oddziałów.

Aplikacja „Pekao24 na tablety” jest dostępna na urządzenia oparte o system Android. Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play.

W najbliższych dniach aplikacja zostanie udostępniona na urządzenia z systemem iOS. Wersja na tablety z Windows 10 na razie nie jest planowana.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst