REKLAMA

Sprawdź, co oprócz minut, SMS-ów i megabajtów operatorzy rozdają klientom

Sieci komórkowe nie mogą już dalej walczyć ceną. Koszt miesięczny dla ofert typu no-limits z paczką danych jest na tyle niski, że dalsze obniżki nie wchodzą w grę. Operatorzy znaleźli za to inny pomysł, jak przekonać do siebie klientów. Każda sieć oferuje dodatkowe benefity dla klientów i coraz częściej to właśnie one decydują o wyborze konkretnej oferty.

10.01.2016 18.40
Oto najlepsze bonusy i prezenty, jakie dają operatorzy
REKLAMA
REKLAMA

Jako społeczeństwo zarabiamy coraz więcej, a ceny produktów w sklepach stale rosną. Na tym tle dostęp do internetu oraz abonamenty telefoniczne i ceny usług w ofertach prepaid wypadają bardzo pozytywnie.

Za komórki płacimy już na tyle mało, że operatorzy nie mogą już dalej walczyć ceną.

Już teraz w cenie kilkudziesięciu złotych miesięcznie można otrzymać ofertę no-limits. Użytkownicy w ramach zryczałtowanej opłaty mogą do woli dzwonić i pisać do innych użytkowników, a do tego oferty uzupełniają paczki danych dające dostęp do mobilnego internetu.

Operatorzy starają się przekonać do swoich usług na różne sposoby, a jednym z nich są dodatkowe bonusy przeznaczone specjalnie dla klientów dalej sieci. Postanowiliśmy sprawdzić wybrane propozycjom tego typu będące częścią oferty polskich telekomów.

Obniż rachunki z Plusem i Orange

Klienci mogą obniżyć miesięczne rachunki jeśli tylko połączą abonament telefoniczny oraz inne zobowiązania np. za internet mobilny, telewizję lub za prąd i wykupią do tego konto bankowe. Ofertę łączoną na komórkę, internet mobilny, internet stacjonarny i telewizję mają chociażby Orange i T-Mobile.

Inna oferta tego typu nazywa się SmartDom i pozwala łączyć abonamenty na telefon i internet mobilny wykupione w Plusie oraz w Cyfrowym Polsacie. Decydując się na konto w PlusBanku i wybierając Plusa na dostawcę prądu można poczynić dodatkowe oszczędności.

hbo-go1

Oferty dające dostęp do VOD

Abonenci usług telekomunikacyjnych coraz częściej otrzymują w ramach swoich abonamentów dostęp do usług telewizji mobilnej na żądanie. Dobrym przykładem są dodatkowe pakiety iPla lub HBO GO przygotowane dla klientów Plusa.

Swoją ofertę telewizji online ma również T-Mobile. W ramach współpracy z TVN przygotowano nie tylko zniżki, ale też specjalną sekcję pełną treści dla klientów T-Mobile’a w aplikacjach Player.pl.

Inne bonusy od Orange i T-Mobile.

Pozostając w temacie wideo warto wspomnieć o promocji dla klientów Orange’a na bilety do kina. Środy z Orange pozwalają od lat abonentom sieci wysłać SMS-a za który dostają dodatkowy bezpłatny bilet na film w Multikinie tego dnia.

Klienci T-Mobile’a mogą oprócz abonamentu Player.pl wykupić razem z abonamentem na usługi telekomunikacyjne dostęp do wielu dodatkowych usług - w tym nawigacji NaviExpert, ebooków od Legimi, audiobooków z Audioteki i streamingu Tidal.

tidal

Muzyka w Play

Dostęp do Audiobooków możliwy jest też w Play, ale fioletowy operator oferuje dostęp do muzyki na lepszych warunkach. Wszyscy użytkownicy czwartego operatora mogą skorzystać z Tidala bez żadnych dodatkowych opłat.

Transfer danych Tidala w Play co prawda nie jest nielimitowany, ale w ramach promocji można wykupić brak limitu transferu danych i jest to tańsze, niż aktywacja samego pakietu na usługę streamingową we własnym zakresie.

Muzyka dostępna jest też w Red Bull Mobile.

Jednym z bonusów przygotowanych przez sieć dla klientów Red Bull Mobile jest dostęp do serwisu Tidal na podobnych zasadach jak w Play. Abonenci mogą korzystać bez żadnych opłat z usługi strumieniowania muzyki z zewnętrznego serwera na swój smartfon wszędzie tam, gdzie mają dostęp do połączenia internetowego.

Aktywacja Tidala w Red Bull Mobile podobnie jak w Play wiąże się z oszczędnością 20 zł miesięcznie, bo tyle muszą zapłacić za dostęp do usługi użytkownicy innych sieci. Sieć daje użytkownikom  ofert na abonament darmowy dostęp do tej usługi na pełne dwa lata, a to nie koniec niespodzianek przygotowanych dla klientów.

operatorzy-red-bull-mobile-collect

Operator rozdaje nagrody za energię.

Zachętą do skorzystania z usług tej sieci jest też program lojalnościowy Red Bull Mobile Collect. W ramach tej akcji, zarówno klienci prepaid jak i postpaid,  dostają cyklicznie energię, którą potem mogą wymieniać na nagrody podzielone na trzy kategorie:

  • Nagrody cyfrowe (np. dzwonki skomponowane przez artystów hip-hopowych, aplikacje i e-autografy)
  • Nagrody rzeczowe (sprzęt sportowy, ubrania z Red Bull Shop czy kamery GoPro)
  • Nagrody “przygodowe” (loty samolotem akrobatycznym czy przejażdżkę autem terenowym)

Użytkownicy ofert przedpłaconych otrzymują energię dodatkowo co każde doładowanie. Bonus ten przysługuje osobom, które dopiszą swój numer do konta w programie Red Bull Mobile Collect.

Swoje szanse na zgarnięcie nagrody można zwiększyć doładowując konto poprzez Red Bull Mobile Collect. Oprócz dodatkowej energii uzyskuje się w ten sposób bonus w wysokości 15 proc. kwoty doładowania.

Co na to Mobile Vikings, Virgin Mobile i Heyah?

Popularni operatorzy MVNO też oferują ciekawe dodatki osobom decydującym się na skorzystanie z ich oferty. W przypadku Mobile Vikings można oszczędzić paczkę internetu mobilnego dzięki wyłączeniu z limitu transferu danych Facebooka i komunikatora Messenger.

REKLAMA

Podobnie klientów zachęca od skorzystania ze swoich usług Virgin Mobile, ale oprócz Facebooka i Messengera poza limitem są takie usługi jak NK.pl, GG i Twitter. Użytkownicy abonamentowej oferty Heyah mogą z kolei liczyć na powerbanku, którego otrzymają w prezencie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA