Tech  /  News

Uwaga, jeszcze tylko dziś możesz zachować bezpłatne 30 GB w chmurze OneDrive. Wystarczy jedno kliknięcie

To ostatni dzień, by zachować 30GB miejsca w OneDrive!
129 interakcji
dołącz do dyskusji

Ostatni dzień stycznia jest jednocześnie ostatnim dniem, w którym Microsoft pozwala zachować łącznie 30 GB przestrzeni dyskowej na bezpłatnym koncie OneDrive. Jeśli nie zdążysz dziś aktywować odpowiedniej opcji, niebawem miejsce w chmurze zostanie ograniczone do 5 GB.

Pod koniec 2015 roku Microsoft ogłosił drastyczne zmiany w swojej ofercie OneDrive. Subskrybenci pakietu Office 365 utracili nieograniczoną przestrzeń w chmurze, a zamiast tego dostali limit wynoszący 1 TB. To nadal sporo, ale część użytkowników (w tym ja) wykupiła pakiet z myślą o synchronizacji bardzo dużej liczby zdjęć. Zmiana zasad w trakcie trwania gry (na dodatek gry, za którą płacimy) zawsze jest irytująca. Na dokładkę zmieniły się też ceny płatnej wersji OneDrive. Zniknęły największe pakiety po 100 i 200 GB.

Pogorszyła się także darmowa oferta

Niestety zmiany dotknęły też darmowego planu OneDrive. Wcześniej użytkownicy mieli do dyspozycji 15 lub nawet 25 darmowych gigabajtów, a w listopadzie Microsoft ograniczył pojemność do 5 GB. Zniknął też 15-gigabajtowy bonus za aktywowanie w telefonie funkcji automatycznego przesyłania zdjęć do OneDrive.

Takie działanie bardzo nie spodobało się użytkownikom OneDrive, co wyrazili oni w petycji na forum OneDrive. Poparło ją 72 tys. osób. Microsoft w końcu się ugiął i ostatecznie ustanowił limit darmowej przestrzeni na 15 GB z zachowaniem 15-gigabajtowego bonusu za zdjęcia… ale pod jednym warunkiem. Użytkownik do końca stycznia 2016 r. musiał potwierdzić, że chce zachować większy limit przestrzeni dyskowej.

Dziś jest ostatni dzień, aby zadeklarować chęć zatrzymania 15+15 GB w OneDrive!

onedrive-ostatni-dzien

Mamy dziś ostatni dzień stycznia, a więc to już ostatnia szansa, aby zachować bezpłatne 15 GB przestrzeni dyskowej w chmurze Microsoftu i utrzymać 15 GB bonusu za synchronizację zdjęć mobilnych z OneDrive.

Aby zadeklarować taką chęć należy wejść na specjalnie przygotowaną stronę i kliknąć przycisk „Keep your free storage”. Następnie należy potwierdzić decyzję klikając przycisk "Tak". Po tym zabiegu limit miejsca w chmurze nie zmniejszy się do 5 GB, a ponadto zostanie zachowany bonus za synchronizację zdjęć.

onedrive-ostatni-dzien-15gb

Jak widać, to jedno kliknięcie naprawdę się opłaca.