RTV  / Artykuł

Jest pierwszy ruch na polskim rynku VOD po wejściu Netfliksa. Poznaj nową nc+ GO

103 interakcji
dołącz do dyskusji

Platforma satelitarna nc+ wprowadza dziś nową wersję swojej usługi nc+ GO. Można w niej oglądać 80 kanałów telewizyjnych na żywo i korzystać z materiałów VOD. Jest to pierwsza tego typu zmiana na polskim rynku VOD po wejściu Netfliksa. Niestety, nie wszyscy będą mogli z niej skorzystać.

Niespełna tydzień po wejściu Netfliksa do Polski, nc+ wprowadza odświeżoną wersję swojej usługi nc+ GO. Znajdziemy w niej bazę filmów, seriali, bajek, dokumentów i programów telewizyjnych. Oferta materiałów obejmuje 369 pozycji filmowych i 79 seriali. Co prawda nie ma tu najgorętszych premier, ale jest sporo dobrych filmów i seriali, m.in. Gra o Tron, Detektyw, czy Fargo.

nc+ GO wyróżnia się jednak możliwością oglądania telewizji na żywo. Obecnie w usłudze znajdziemy 80 kanałów, w tym kanały sportowe, naukowe i filmowe (m.in. kanały Grupy TVN, grupy Canal+, Eurosport, czy Discovery).

Do końca lutego za darmo

Do końca lutego nowa odsłona usługi nc+ GO będzie darmowa dla wszystkich abonentów nc+. Począwszy od marca zaczną się opłaty, a ich wysokość będzie zależeć od posiadanego pakietu telewizji.

Posiadacze pakietów Start+ i Comfort+ będą mogli oglądać do 3 godzin materiałów za darmo. W tej wersji będzie możliwość powiększenia limitu miesięcznego do 100 godzin za 4,99 zł. Abonenci z pakietami Extra+ i pakietami z Canal+ dostaną 100 godzin dostępu za darmo, a abonenci pakietu Vip+ Max otrzymają 744 godzin dostępu miesięcznie. Oferta programowa widoczna w aplikacji nc+ GO pokrywa się z programami dostępnymi w posiadanych przez klienta pakietach.

Klienci, którzy korzystali z dotychczasowej wersji aplikacji nc+ GO lub nc+go TV i płacili za nią 1,99 zł/mies. mogą zaakceptować nowe warunki usługi, po czym opłaty zostaną zniesione. Z nowej usługi nc+ GO można już korzystać na urządzeniach mobilnych i z poziomu przeglądarki internetowej. Po zalogowaniu się do aplikacji można korzystać z usługi z dowolnego miejsca Polski, w którym mamy połączenie internetowe.

Nowa aplikacja nc+ GO jest dostępna od dziś na urządzenia mobilne z systemami Android, iOS oraz Windows Phone. Z usługi można też korzystać na komputerze, na stronie nc+ GO. W usłudze można zarejestrować do 4 urządzeń, a materiały można odtwarzać maksymalnie na dwóch ekranach jednocześnie. Zarejestrowane ekrany można „odpinać” od konta i zastępować je innymi, ale obowiązuje ograniczenie do dwóch zmian na miesiąc.

Niestety, bez abonamentu nc+ nie skorzystamy z nowej oferty

Nowa wersja usługi nc+ GO jest dostępna tylko dla abonentów platformy nc+. Wymagana jest oferta abonamentowa (niezależnie od wykupionego pakietu, ani od posiadanego dekodera), a więc użytkownicy nc+ na kartę nie będą mogli skorzystać z usługi.

Niestety, z usługi nie skorzystają też osoby, które nie są klientami nc+. Szkoda, bo nowa odsłona nc+ GO wygląda naprawdę ciekawie. Póki co jest to krok w stronę drugiego ekranu, ale niestety zabrakło odwagi do rozłączenia usługi od abonamentu telewizyjnego. Na taki krok będziemy musieli poczekać prawdopodobnie jeszcze długi czas. Klienci nc+ mają jednak naprawdę sporą wartość dodaną.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst