Technologie  / News

Netflix w Polsce już na iPhonie, iPadzie i Apple TV. Marzenia właścicieli sprzętów z iOS właśnie się spełniają

Internauci mają dzisiaj podwójne święto. Oprócz dnia Trzech Króli pojawił się w naszym kraju Netflix! Serwis znam i korzystałem z jego amerykańskiej wersji, a teraz działa już w przeglądarce bez zabawy z DNS i VPN. A co z oficjalnymi aplikacjami dla iPhone’a, iPada i Apple TV?

Netflix jest hegemonem światowego rynku VOD, który jest na dobrej drodze do pokonania kablówek. Chociaż ma konkurentów - Hulu, Amazon Video i podobne - to ta jedna usługa stała się synonimem telewizji 2.0 w internecie.

Dla polskich internautów Netflix był przykładem tego, że w globalnej wiosce jesteśmy traktowani jak trzeci świat. To się wreszcie zmieniło, a od dzisiaj użytkownicy mogą korzystać z Netfliksa na terenie naszego kraju - a dokładniej praktycznie z każdego miejsca na Ziemi.

netflix-apple-tv

Ofercie serwisu przyjrzymy się w osobnym wpisie, a ja postanowiłem sprawdzić jak wygląda sytuacja w przypadku aplikacji na urządzenia Apple’a.

Netflix w przeglądarce to super sprawa, ale jednak najbardziej zależy mi na oglądaniu udostępnionych w nim programów na Apple TV i urządzeniach z iOS. Niestety, na chwilę obecną… wiele osób nie może jeszcze z polskiego konta pobrać oficjalnej aplikacji.

Użytkownicy Androida mogą się już cieszyć aplikacją, a pierwsze osoby zgłaszają, że udało im się już pobrać Netfliksa na iPhone’y i iPady. Najpewniej w ciągu kilku godzin przejściowe problemy techniczne zostaną zażegnane. A to, że są problemy, nie dziwi - Netflix został przecież właśnie udostępniony na niemal całym świecie.

netflix-app-store-iphone-ipad

Jak na razie aplikacje Netflix można zainstalować z amerykańskiego konta w iTunes Store.

Jakiś czas temu założyłem sobie konto w iTunes Store w USA i testowałem HBO Now i Netfliksa w amerykańskiej wersji. Dzisiaj z poziomu komputera bez żadnego kombinowania odnowiłem swój abonament i mogłem bez problemu zalogować się w aplikacji pobranej ze sklepu iTunes USA na Apple TV czwartej generacji.

Niedługo później Netflix pojawił się w polskim sklepie i mogłem przypisać aplikację do swojego konta. Teraz filmy i seriale online z polskiej bazy mogę oglądać na iPhonie, iPadzie i Apple TV 4 generacji. Użytkownicy starszego Apple TV mogą strumieniować wideo z iPhone'a lub iPada.

netflix-apple-tv-3

Osoby mające dostęp do amerykańskiego konta iTunes Store mogą już teraz pobierać Netlfiksa też na iPhone’y i iPady i… oglądać materiały. Wcześniej pobranie aplikacji to była tylko połowa sukcesu - streaming uruchamiał się z kolei dopiero po zmianie IP na np. amerykańskie.

Jeśli nie możecie jeszcze pobrać aplikacji Netfliksa i nie macie dostępu do konta w amerykańskim App Storze to pozostaje uzbroić się w cierpliwość.

Oglądaj: Netflix w Polsce - historia smutna, ale prawdziwa

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst