Tech  / News

Plus na górze, Play na dole - oto mocne wyniki badania jakości sieci komórkowych

Picture of the author
181 interakcji
dołącz do dyskusji

Według raportu sporządzanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej, sieć należąca do firmy Polkomtel jest najwydajniejsza, a ta należąca do Playa… odstaje od konkurencji.

Jak donosi serwis Telepolis.pl, najszybszy w pobieraniu danych w badaniu UKE był Polkomtel (średnio 25 Mb/s), potem uplasowały się T-Mobile i Orange (po około 20 Mb/s). Od konkurencji niestety odstaje Play z wynikiem 13 Mb/s. Jeżeli chodzi o prędkość wysyłania danych, to sieć Play zapewniała około 13 Mb/s, pozostali operatorzy około 17 Mb/s.

Badanie przeprowadzono w sieci LTE w 94 proc. czasu badania dla Polkomtela, 83 proc. dla P4 i 78 proc. dla T-Mobile i Orange. Na drogach pomiędzy miastami parametry te wynosiły odpowiednio 83 proc., 52 proc. oraz 38 proc. Skuteczność nawiązywanie połączeń, jakość głosu i szybkość zestawiania połączeń u wszystkich operatorów okazała się bliska wzorowej.

Warto pamiętać, że karty SIM dla sieci Play miały włączony roaming zarówno dla usług głosowych, jak i transmisji danych. Z kolei sieci T-Mobile i Orange były badane naprzemiennie, z kilkusekundową przerwą, na prośbę samych zainteresowanych.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst