Tech  / News

5 cali Androida za śmiesznie małe pieniądze. Oto Move 5

Picture of the author

Ceny flagowców szybują w górę, ale za to ceny całkiem niezłych smartfonów spadają coraz niżej. Polski Kruger&Matz przyzwyczaił już nas do tanich i dobrych smartfonów, a ich najnowsze, budżetowe urządzenie, Kruger&Matz Move 5 kontynuuje ten trend.

Wizualnie Kruger&Matz Move 5, który właśnie trafił do sprzedaży, bardzo przypomina nieco droższego i mocniejszego Live’a 3. Dopiero rzut oka na specyfikację pozwala tak naprawdę odróżnić jedno od drugiego i chociaż mamy tu do czynienia ze specyfikacją typową dla niskiej półki, to za cenę 349 zł jest naprawdę przyzwoicie.

Kruger&Matz Move 5 napędzany jest przez czterordzeniowy procesor Spreadtrum SC7731G, wspierany przez 1 gigabajt RAM-u i 8 GB pamięci na dane, rozszerzalnej kartą microSD. W połączeniu z Androidem 5.1 Lollipop na pokładzie Move 5 powinien zapewnić płynną pracę urządzenia i wystarczające osiągi dla mniej wymagających użytkowników, którym ten smartfon jest dedykowany. Całość zasili akumulator o pojemności 2000 mAh, który przy tych parametrach powinien być więcej niż wystarczający, by wygodnie korzystać z urządzenia przez cały dzień, a może i więcej.

Dość ciekawie jak na tę półkę cenową prezentuje się ekran. Mamy tu 5” panel o rozdzielczości 720p przykryty szkłem Dragontail, jednak nie na tym polega jego bycie ciekawym. Kruger&Matz Move 5 ma bowiem zaimplementowany software podobny do tego, co oferują w swoich urządzeniach chińscy producenci, a więc szybki dostęp do aplikacji poprzez narysowanie odpowiedniej literki. A zatem nawet na wygaszonym ekranie narysowanie odpowiedniej litery przeniesie nas do wybranej przez nas aplikacji, takiej jak aparat, latarka, etc.

Potencjalnym nabywcom z pewnością przypadnie też do gustu fakt, iż Kruger&Matz Move 5 obsługuje dwie karty SIM, oraz GLONASS i GPS, a są to cechy, których zazwyczaj się nie spotyka w tej półce cenowej.

Kruger&Matz Move 5 to bardzo rozsądny wybór dla osób z naprawdę niewielkim budżetem.

Jeśli twój budżet jest niewielki, lub też szukasz telefonu dla dziecka czy może nie stawiasz swoim smartfonom przesadnych wymagań, Move 5 może okazać się ciekawą alternatywą dla “dużych” marek. Tym bardziej, że za 349 zł na polskim rynku naprawdę niewiele jest urządzeń oferujących porównywalny stosunek ceny do jakości w tej klasie.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst