Tech  / News

Dobra wiadomość: od teraz Kalendarz Google będzie jeszcze lepiej radził sobie z językiem polskim

Użytkownicy aplikacji kalendarz Google na prawie całym świecie maja powody do radości. Od teraz aplikacja tej usługi dostępna na systemach Android oraz iOS jeszcze lepiej obsługuje 41 wcześniej niewspieranych języków, w tym polski. Wszystko dzięki wprowadzeniu kilku nowych funkcji.

Google zdecydował się też na wprowadzenie kilku nowości w działaniu aplikacji i niemal wszystkie z nich są dostępne w naszym ojczystym języku. Należy do nich chociażby umożliwienie łatwiejszego tworzenia wydarzeń. Podczas wpisywania jego nazwy będą wyświetlać się podpowiedzi, dzięki czemu będzie można szybko wybrać pasującą nazwę, jeśli taka oczywiście będzie. Łatwiejszy stanie się proces dodawania lokalizacji i osób uczestniczących w wydarzeniu.

To ostatnie umożliwi łatwe skontaktowanie się z nimi poprzez wykonanie połączenia głosowego lub wysłanie wiadomości. Google ułatwił też wprowadzanie daty, godziny i czasu trwania wydarzenia, jednak ta funkcja jest dostępna tylko po angielsku. Oprócz wprowadzenia obsługi nowych języków do Kalendarza doczekało się też święta 54 nowych państw. Niestety w tym przypadku firma z Mountain View nie podała, o jakie konkretnie kraje chodzi.

French Quick Create

Można podejrzewać, że ruch ten ma na celu zwiększenie liczby użytkowników kalendarza Google na świecie. Mimo wszystko może to być zadanie trudne, ponieważ aplikacji tej już teraz używa ponad miliard osób na całym świecie. O przekroczeniu tej liczby użytkowników podczas ostatniej konferencji Google I/O informował Sundar Pichai. Można zatem spodziewać się, że przez ostatnie kilka miesięcy statystyka ta się poprawiła.

Właśnie dlatego poważnie wątpię, czy lepsze dopasowanie do lokalnych rynków przełoży się na znaczny wzrost zainteresowania Kalendarzem Google. Można być jednak pewnym, że zabieg ten na pewno nie zaszkodzi tej popularnej aplikacji.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst