1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech

Oto telefon z wihajstrem do zdjęć. Huawei ShotX - pierwsze wrażenia Spider's Web

Huawei ShotX

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Huawei ogłosił polską premierę smartfonu Huawei ShotX. Model ten bardzo przypomina model Honor 6 Plus - tak naprawdę jest to europejska wersja modelu Honor 7i. Spośród innych urządzeń dostępnych na rynku wyróżnia się on zastosowaniem obrotowego aparatu, za pomocą którego można zrobić nie tylko bardzo dobre klasyczne zdjęcie, ale również selfie.

Huawei ShotX to urządzenie ze średniej półki, które zostało wyposażono w rozsądne podzespoły. Znalazł się tu 5,2-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080, który cechuje się odpowiednią szczegółowością, w zupełni wystarczającą do codziennej pracy.

Dobrze, że producent nie zdecydował się na zastosowanie bardziej szczegółowego ekranu, gdyż odbiłoby się to na wydajności urządzenia, skróciłoby jego czas pracy, nie dając w zamian zysku w jakości wyświetlanego obrazu.

Huawei ShotX wygląd

Nie powinniśmy narzekać na wydajność Huawei ShotX.

Odpowiada za nią ośmiordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 616 z rdzeniami Cortex-A53, procesorem graficznym Adreno 405, 2 GB pamięci operacyjnej, 32 GB rozszerzalnej pamięci flash, a także moduły LTE, Bluetooth 4.1 i WiFi. Urządzenie obsługuje funkcję Dual Sim, ale tylko jeśli jednocześnie nie używamy karty pamięci microSD.

Akumulator wbudowany w urządzenie ma rozsądną pojemność 3100 mAh, która powinna zapewnić możliwość działania urządzenia cały dzień bez ładowania.

Oprócz tego producent zastosował czytnik linii papilarnych, znajdujący się na boku obudowy. Potrafi on rozpoznawać wzór znajdujący się na palcu nie tylko, gdy ten jest suchy, ale też mokry. Może on też działać jako przycisk wyłączania alarmu, odbierania połączeń lub spust migawki aparatu. Do jego obsługi dedykowany jest mikroprocesor, który zabezpiecza wzór linii papilarnych.

Czas na kilka słów o aparacie zastosowanym w Huawei ShotX.

Obrotowy aparat wbudowany w Huawei ShotX jest wyposażony w matrycę Sony o rozdzielczości 13 megapikseli. Zastosowano tu też obiektyw o jasności f/2.0. Aparat ma funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości FullHD oraz płynności 30 kl./s. Jego możliwości powinny starczyć każdemu. Jako że aparat jest obrotowy, doskonale nadaje się do robienia autoportretów. Z tego powodu smartfon powinien spodobać się osobom aktywnie udzielającym się w mediach społecznościowych.

Chińczycy chwalą się zastosowaniem dedykowanego procesora do obróbki obrazu oraz wielu funkcji fotograficznych w oprogramowaniu, dzięki którym zdjęcia będą ładniejsze niż te wykonane przez inne urządzenia. Huawei ShotX działa pod kontrolą systemu Android 5.1.1 Lollipop z nakładką EMUI 3.1.

Huawei ShotX Ceny

Urządzenie jest dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: piaskowy złoty, śnieżnobiały oraz ciemnofioletowy. Przez najbliższe trzy miesiące urządzenie będzie dostępne wyłącznie w ofercie Orange