REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Niektórzy mogą mieć teraz problem: brać Galaxy S6, czy nowego Galaxy A5 2016? - pierwsze wrażenia Spider's Web

Odbyła się dzisiaj premiera nowego telefonu Samsunga. Galaxy A5, czyli smartfon będący przedstawicielem średniej półki cenowej, doczekał się nowej edycji oznaczonej przez producenta rokiem produkcji, czyli 2016. Złoty egzemplarz Galaxy A5 2016 trafił już do naszej redakcji i przystępujemy do testów tego modelu.

Samsung Galaxy A5 2016
REKLAMA
292 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Galaxy A to średnia półka smartfonów od koreańskiego potentata na rynku smartfonów. Samsung już w zeszłym roku postanowił przygotować linię urządzeń Galaxy A - A3, A5 i A7 - pozycjonowanych nieco niżej, niż topowe Galaxy S6 i Galaxy Note i będące duchowymi spadkobiercami Galaxy Alphy.

Galaxy A5 2016 przypomina Galaxy S6.

Smartfony z rodziny Galaxy A to urządzenia ze średniej półki cenowej, ale o całkiem niezłych parametrach i jakości wykonania. Nowy Galaxy A5 2016 - witający użytkownika po włączeniu napisem "Galaxy A56" - wykonano z aluminium i szkła.

Urządzenie przypomina designem nie tylko eksGalaxy Alphę, ale też zeszłoroczny topowy model Galaxy S6 kosztujący w dniu premiery blisko dwa razy więcej. Galaxy A5 2016 trafił w Polsce do sprzedaży na wolnym rynku w cenie nieco poniżej 1600 zł.

Galaxy A5 2016 ma rozsądne wymiary.

Urządzenie nie tylko dobrze leży w dłoni i jest miłe dla oka, ale nie rozczarowuje też specyfikacją. Urządzenie o wymiarach 144,8 x 71 x 7,3 mm i wadze 155 gram ma 5,2-calowy ekran o zagęszczeniu pikseli na poziomie 424 ppi.

Wyświetlacz Super AMOLED o bardzo dobrej jakości oferuje rozdzielczość 1080p, która jest w pełni wystarczająca w ekranie o takiej powierzchni. Topowe modele mają już zwykle ekrany 2K, ale w codziennym użyciu trudno dostrzec jakąkolwiek różnicę.

Specyfikacja Galaxy A5 2016 jest przyzwoita.

W środku znalazł się ośmiordzeniowy procesor Exynos 7580 o taktowaniu 1,6 GHz, rozsądne 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. W urządzeniu nie zabrakło slotu na kartę pamięci, która pozwala rozszerzyć pamięć urządzenia o kolejne 128 GB.

Na razie wygląda na to, że wydajność sprzętu będzie wystarczająca do codziennych zadań. Niezłe pierwsze wrażenie robą też aparaty - główny 13 MPix f/1.9 z OIS i przedni 5 MPix f/1.9. Na plus zaliczam też akumulator o pojemności 2900 mAh.

Nie sposób nie porównać Galaxy A5 2016 do Galaxy S6.

Osoby narzekające na czas pracy Galaxy S6 na baterii mogą być pozytywnie zaskoczone Galaxy A5 2016. Nie tylko mamy tutaj ekran o mniejszej liczbie pikseli niż w zeszłorocznym topowym modelu - 1080p, a nie 2K - ale też o 350 mAh większe ogniwo. Oby tylko nie zawiodła optymalizacja oprogramowania.

Galaxy A5 2016 wyposażony został w czytnik linii papilarnych i ma na pierwszy rzut oka identyczne oprogramowanie co Galaxy S6. Znalazł się tutaj natomiast słabszy procesor i aparat o gorszych parametrach, ale to zrozumiałe biorąc pod uwagę pozycjonowanie rynkowe tego modelu.

Patrząc na telefon nie sposób nie mieć wrażenia, że… gdzieś się już go widziało. Osoby wybierające dzisiaj nowy telefon będą miały twardy orzech do zgryzienia - wybrać zeszłoroczny flagowiec Galaxy S6, czy może tegoroczną średnią półkę w postaci Galaxy A5 2016?

Na to pytanie nie mamy jeszcze odpowiedzi, ale przystępujemy już do testów nowego modelu.

REKLAMA

A teraz zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią!

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA