REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

To tutaj zobaczysz najnowsze drukarki 3D w akcji. Witaj w Zortrax Store

Wczoraj otwarty został Zortrax Store, pierwszy salon druku 3D w Europie Środkowo-Wschodniej. Odwiedzający nie tylko znajdą tam wszystkie produkty firmy Zortrax, ale też będą mogli obserwować cały proces druku 3D i poszerzyć swoją wiedzę na temat tej technologii.

04.12.2015
12:03
To tutaj zobaczysz najnowsze drukarki 3D w akcji. Witaj w Zortrax Store
REKLAMA
REKLAMA

Decyzja o otwarciu salonu była podyktowana ciągłym rozwojem firmy oraz druku 3D. Mimo że technologia ta jest dostępna od niemal 30 lat, nadal jest niszą i bardzo szybko rośnie. Między innymi dlatego Zortraksowi w niecałe dwa lata udało się zdobyć ogromną renomę i stać się jednym ze światowych liderów w technologii druku 3D. Z badań przeprowadzonych przez firmę wynika, że 8 na 10 klientów decyduje się na zakup drukarki 3D po zapoznaniu się z jej możliwościami w praktyce. Zortrax chce, by każdy mógł na żywo zobaczyć, jak sprawdzają się ich drukarki M200 oraz Inventure i ewentualnie ją kupić.

Edukacja, biznes, sprzedaż

Zortrax Store to także edukacja. Firma obecnie prowadzi rozmowy z kilkoma uczelniami kształcącymi przyszłych inżynierów i projektantów. Chce wspólnie z nimi organizować w swoim sklepie spotkania i wykłady przeznaczone dla studentów. W ten sposób możliwe będzie kształtowanie świadomości Polaków na temat użyteczności druku 3D oraz możliwości wykorzystania go w profesjonalnych projektach. W Zortrax Store można też zorganizować spotkania biznesowe, szkolenia dla pracowników swojej firmy lub poprosić o wydruk modelu trójwymiarowego. Wszystko oczywiście za odpowiednią opłatą.

zortrax2

Zortrax Store jest miejscem przystosowanym do klientów biznesowych, a nie indywidualnych. Powód tego jest bardzo prosty. Drukarki 3D są urządzeniami, których cena jest niska nawet dla małych i średnich firm, ale jednocześnie zbyt wysoka dla "zwykłych" odbiorców. Koszt drukarki Zortrax M200 wynosi bowiem 8500 zł, zaś na nowszy i bardziej zaawansowany model Zortrax Inventure trzeba wydać aż 12 000 zł. Ceny te musiałyby spaść kilkukrotnie, by drukarki 3D trafiły do domów. Nawet jeśli kiedykolwiek do tego dojdzie, stanie się to dopiero za kilka długich lat.

Jeżeli już zdecydowaliście się na kupno odpowiedniej drukarki, warto zdecydować się na jej nowszy model, który jest wyposażony w zamkniętą komorę drukowania i umożliwia drukowanie nawet skomplikowanych modeli dzięki zastosowaniu dwóch materiałów - standardowego oraz wytapiającego się po zakończeniu procesu. Jego cena nie należy do niskich, ale da się ją znacznie obniżyć zamawiając drukarkę w pre-orderze. Osoby, które się na to zdecydują, zapłacą za drukarkę 9600 złotych, czyli aż o 20% mniej i niewiele więcej niż za model M200. Zainteresowani drukiem 3D powinni poważnie rozważyć tę propozycję.

zortrax1
REKLAMA

Zortrax Store jest otwarty dla wszystkich.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się czegoś o druku 3D, zobaczyć drukarkę w akcji lub zdecydować się na kupno odpowiedniego sprzętu, możecie odwiedzić Zortrax Store. Znajduje się on w samym centrum Warszawy, przy ulicy Grzybowskiej 4 i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-19.00. Sam miło wspominam wizytę w tym pełnym inspiracji miejscu i mam nadzieję, że trafię tam jeszcze wiele razy.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA