REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Teraz pieniądze na WOŚP przekażesz zbliżeniowo, także smartfonem. A Orkiestra już zapowiada kolejną rewolucję

Jeśli podczas nadchodzącego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy spotkasz wolontariusza, ale nie będziesz miał przy sobie drobnych, będziesz mógł skorzystać z płatności zbliżeniowej. Można będzie ją zrealizować przy użyciu karty lub smartfona.

30.12.2015
16:17
Teraz pieniądze na WOŚP przekażesz smartfonem! A Orkiestra zapowiada już kolejną rewolucję
REKLAMA
REKLAMA

10 stycznia 2016 roku odbędzie się 24. finał WOŚP. To już drugi rok z rzędu, kiedy wolontariusze Orkiestry będą wyposażeni w przenośne terminale płatnicze. Na ulicach 36 polskich miast pojawi się łącznie 300 zbliżeniowych terminali, w których będzie można przekazać dowolną kwotę za pośrednictwem karty zbliżeniowej lub smartfona.

Każdy wolontariusz z terminalem będzie ubrany w specjalną koszulkę informującą, że dana osoba przyjmuje datki zbliżeniowo.

Oprócz tego wolontariusz będzie wyposażony w tradycyjny identyfikator wolontariusza 24. Finału WOŚP. Każdy terminal będzie oznaczony naklejką holograficzną WOŚP, a podczas transakcji na ekranie będzie wyświetlone logo Orkiestry.

W ubiegłym roku Orkiestra także umożliwiła zbliżeniowe płatności, choć na mniejszą skalę. Pomysł bardzo się przyjął. Polacy chętnie korzystają z płatności zbliżeniowych, a według danych MasterCard już połowa transakcji kartami MC w Polsce to płatności zbliżeniowe.

REKLAMA

Kiedyś rewolucją dla Wielkiej Orkiestry było wyposażenie wszystkich wolontariuszy Finału w jednakowe, tekturowe skarbonki do zbierania pieniędzy. Dziś nie wyobrażamy sobie, by wolontariusz nie miał takiej tradycyjnej puszki kwestarskiej, choć coraz częściej okazuje się, że brak przy sobie gotówki może nam przekazanie datku wolontariuszowi uniemożliwić. Więc czas już chyba myśleć o kolejnej rewolucji – wprowadzeniu skarbonek przyjmujących darowizny kartą. Taka akcja zrealizowana rok temu przyniosła skutek, który przerósł nasze oczekiwania. Dlatego bardzo się cieszymy, że ten pomysł będzie ponownie zrealizowany z jeszcze większym rozmachem w czasie 24. Finału – powiedział Krzysztof Dobies, rzecznik prasowy Fundacji WOŚP.

Terminale zbliżeniowe faktycznie mogą być dużym ułatwieniem w przekazywaniu pieniędzy na WOŚP. Dobrze, że Fundacja otwiera się też na inne nowoczesne możliwości, takie jak płatności smartfonem. Jeśli ma to zachęcić ludzi do wsparcia WOŚP, jestem na tak. W 24. finale Orkiestry pieniądze będą zbierane na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA