REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Gigantyczna awaria Steama - losowe osoby mają dostęp do twojego konta, a ty do… ich

Uwaga pecetowi gracze! Platforma Steam właśnie uległa potężnej awarii. Informacje o twoim koncie właśnie może przeglądać zupełnie przypadkowa osoba.

25.12.2015
22:24
steam
REKLAMA
REKLAMA

Wygląda na to, że Steam boryka się właśnie z potężnym błędem, który może mieć duże konsekwencje dla tej platformy. Po odwiedzeniu strony konta jesteśmy zalogowani… na konto zupełnie innej osoby. Możemy przeglądać jej stan portfela, historię zakupów, adres email, końcówkę numeru telefonu, informacje o Steam Guard, a także typ karty płatniczej podpiętej pod konto jak i 4 ostatnie cyfry karty.

Niestety to oznacza, że nasze dane Steam także są widoczne dla kogoś innego!

Póki co problemy dotyczą strony Steam w przeglądarce desktopowej i mobilnej. U części osób w naszej redakcji zwariował również klient Steama na PC, uruchamiając się w języku hiszpańskim.

Błąd wygląda na bardzo poważny, szczególnie, że wiele osób ma podpiętą kartę płatniczą pod tę platformę. W momencie, kiedy serwis wariuje, radziłbym nie zmieniać swoich danych, bowiem nie wiadomo jaki przyniesie to rezultat.

Kiedy wszystko wróci do normy, polecamy ustawić nowe hasło i dla pewności odpiąć na jakiś czas od konta wszystkie metody płatności!

O rozwoju sprawy będziemy informować na bieżąco.

UWAGA: Jak zwykle ktoś chce skorzystać na cudzym pechu.

NIE KLIKAJCIE W ŻADNE LINKI, KTÓRE MAJĄ POMÓC SPRAWDZIĆ, CZY WASZE KONTA PADŁY OFIARĄ ATAKU!

Na bieżąco kasujemy te komentarze i blokujemy ich autorów, ale jeśli któryś przejdzie, prosimy nie klikać! Nie klikajcie też w podobne odnośniki w innych miejscach Sieci! 

Aktualizacja 26.12 - oficjalne stanowisko Steama

Redaktorzy serwisu Kotaku otrzymali od Valve oficjalne stanowisko w sprawie awarii Steama:

Steam wrócił do działania i działa bez żadnych problemów. Błąd pamięci podręcznej wynikał ze zmian konfiguracyjnych i umożliwiał oglądanie losowych stron generowanych dla innych użytkowników. Awaria trwała prze ok. godzinę. Problem został już naprawiony. Wierzymy, że poza wyświetlaniem profili nie przeprowadzono żadnych nieautoryzowanych akcji na kontach użytkowników.

REKLAMA

Wygląda na to, że problem faktycznie został już naprawiony. Strona Steama, a także klient i aplikacja mobilna działają dziś bez zarzutów. Wczoraj można było wyświetlać profile użytkowników, ale tak naprawdę nie wiemy, jak wiele danych można było podejrzeć w pełni i czy można było je edytować. Z pewnością znaleźli się użytkownicy, którzy próbowali wykorzystać sytuację i przejąć przypadkowe konta, albo kupić za ich pośrednictwem grę, którą mogliby wysłać do siebie jako prezent.

Z tego względu sugerujemy zmianę hasła do Steama. Warto też zastanowić się nad odłączeniem od konta dodanych wcześniej metod płatności. Polecamy też włączenie dwuetapowej weryfikacji. Wszystkie informacje na temat zabezpieczeń konta można znaleźć na oficjalnej stronie Steam.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA