REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

The Hateful Eight to dopiero początek. Piraci odgrażają się, że wypuszczą na torrenty 40 tegorocznych hitów

Nienawistna ósemka, czyli w oryginalne znacznie lepiej brzmiące The Hateful Eight, to ósmy film nakręcony przez Quentina Tarantino. Reżyser nie ma jednak szczęścia do tego obrazu. Pech chciał, że nie tylko na miesiące przed premierą wyciekł do Sieci scenariusz, ale teraz na chwilę przed kinową premierą na torrenty trafiła całkiem niezła kopia tego dzieła.

22.12.2015
14:08
the-hateful-eight
REKLAMA
REKLAMA

Tarantino jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych twórców filmowych, a jego obrazy fascynują kolejne pokolenia. Już na początku przyszłego roku do kin trafi nowy film tego reżysera. Filmami Tarantino można się zachwycać, można uznać je za popkulturowy misz-masz. Nie sposób jednak przyjść obok twórczości tego artysty obojętnie.

The Hateful Eight na zwiastunach zapowiada się na kawał całkiem niezłej produkcji. Film w dodatku kręcony był na taśmach 70 mm - ciekawi więc przed premierą nie tylko fabuła, ale też jakość zdjęć.

Nowy film nie ma jednak szczęścia w Internecie. Już kilka miesięcy temu do Sieci wyciekł scenariusz nowego filmu. To jednak nic wobec faktu, że filmu nie ma jeszcze w kinach, a już hula po torrentach.

Jak na razie Nienawistną Ósemkę mogli obejrzeć nieliczni, ale ktoś postanowił pokazać najnowsze dzieło Tarantino szerszej publiczności.

Zwykle każdy popularny film na kilka godzin po premierze ląduje w Sieci. Są to jednak marnej jakości nagrania wykonane na sali kinowej kamerą, które z przyjemnością oglądać mogą tylko desperaci i masochiści.

W przypadku The Hateful Eight mamy do czynienia z wydaniem typu DVD SCR. Po zamieszczonych w sieci zrzutach ekranu można wnioskować, że da się film bez problemu obejrzeć, na co z pewnością zdecyduje się wiele osób.

Może to się odbić negatywnie na wynikach finansowych The Hateful Eight.

Skoro film już teraz można obejrzeć w Sieci w - jak zakładam - przynajmniej przyzwoitej jakości, to za tydzień liczba chętnych na seans w amerykańskich kinach może być poniżej oczekiwań.

W krajach takich jak Polska - gdzie premiera przewidziana jest na początek stycznia, a kino nie jest tanią zabawą - może być jeszcze gorzej.

Nie jest też tajemnicą, dlaczego film wyciekł.

Wszystko związane jest z… Oskarami. Jak co roku w grudniu mnóstwo materiałów trafia na strony z pirackimi materiałami właśnie po tym jak trafiły do recenzenta i powtarza się to przy każdej większej imprezie filmowej.

Wygląda na to, że The Hateful Eight to dopiero początek tegorocznych wycieków. Grupa Hive-CM8 chwali się, że jest w posiadaniu 40-tu kopii recenzenckich różnych filmów i udostępni je po nowym dziele Tarantino.

REKLAMA

Sam film wedle pierwszych recenzji zapowiada się całkiem nieźle. Nienawistna Ósemka uzyskała 88 proc. na portalu Rotten Tomatoes i ocenę 8,5 na 10 gwiazdek od użytkowników portalu IMDb.

Mimo to nie chciałbym być teraz w skórze Tarantino.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA