REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Oto trzy nowe, fascynujące projekty - prosto z tajnego laboratorium Samsunga

Creative Lab (C-Lab) jest czymś w rodzaju promotora ciekawych projektów i pomysłów pracowników Samsunga, którzy opracowali coś bardzo interesującego, co do tej pory nie wpisywało się w politykę produktową firmy. I właśnie zaprezentowano trzy nowe, wyłonione jako najbardziej innowacyjne i sensowne projekty.

30.12.2015
17:09
Akcesoria do Galaxy S7
REKLAMA
REKLAMA

Projekty C-Labu będą przedstawione na targach CES w dniach od 6 stycznia do 9 stycznia 2016 r. Ponieważ projekty te pozostają nadal w fazie rozwojowej, ich prezentacja ma na celu niezupełnie wypromowanie produktów gotowych do sprzedaży, a raczej zebranie opinii zwrotnej spoza firmy na ich temat. No i, rzecz jasna, wypromowanie samej marki Samsung jako przyjaznej innowacji.

Pierwszym z nich jest Welt, a więc inteligentny pasek medyczny, który wygląda jak zwykły, klasyczny pasek do spodni. Dzięki temu jego użytkownicy mogą w bardziej dyskretny sposób korzystać z czujników do monitorowania stanu własnego zdrowia. Welt może rejestrować obwód talii użytkownika oraz jego nawyki żywieniowe. Urządzenie może również funkcjonować jako krokomierz oraz mierzyć czas spędzony na siedząco. Dane zostają wysłane do powiązanej aplikacji mobilnej do analizy, która w efekcie opracowuje plany ochrony zdrowia i kontroli wagi.

WELT_리플렛_151222_최종

Samsung ma też dla nas coś rodem z Science Fiction: rink i TipTalk

Rink to kontroler ruchu przeznaczony do urządzeń mobilnych VR (takich jak Samsung Gear VR), który oferuje nowy sposób interakcji z elementami wirtualnego świata, dając możliwość sterowania grą lub treściami w wirtualnej rzeczywistości wyłącznie za pomocą rąk.

rink-2

Z kolei TipTalk to interfejs pozwalający użytkownikom słuchać dźwięków z urządzeń takich, jak Samsung Gear S2, bez użycia zestawu słuchawkowego lub słuchawek, lecz przez dotknięcie palcem ucha. Rozwiązanie to ma zwiększać czystość dźwięku w połączeniach, dzięki czemu możliwe będzie prowadzenie rozmów w miejscach publicznych, nawet takich jak sala koncertowa lub teren budowy, bez narażania się na ryzyko podsłuchania treści rozmowy.

tiptalk-1

TipTalk przypomina kształtem pasek zegarka i może stanowić wyposażenie dodatkowe zegarków (analogowych lub inteligentnych). Urządzenie oferuje możliwość synchronizacji ze smartfonami oraz funkcję Text-to-Speech (TTS).

REKLAMA
tiptalk-2

Do tej pory wsparcie ze strony C-Lab uzyskało już ponad 100 projektów. Wśród nich około 70 zostało już zrealizowanych, a 40 jest obecnie rozwijanych przez jednostki biznesowe firmy Samsung. W tym roku dziewięć projektów zostało określonych jako projekty o wyjątkowo wysokim potencjale. W związku z tym firma Samsung pomogła tym zespołom projektowym stworzyć samodzielne zewnętrzne startupy, Jako jeden z przykładów można podać właśnie wynalazcę TipTalk, Innomdle Lab, który rozpoczął działalność jako nowa, niezależna firma w sierpniu 2015 r.

REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA