REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Na Allegro właśnie pojawił się pewny sprzedawca niedrogich smartfonów. To... sieć Orange

Nikt nie lubi przepłacać za telefon. Dlatego wielu z nas szuka okazji, przeglądając oferty na portalach aukcyjnych, a to niestety czasem kończy się zakupem z niekoniecznie pewnego źródła. Takie zakupy to loteria. Najpopularniejszy portal aukcyjny w Polsce zyskał jednak właśnie nowego sprzedawcę, do którego na 100% można się udać po w 100% sprawdzony telefon - sieć Orange.

31.12.2015
10:54
Telefony z Orange kupisz także na Allegro.
REKLAMA
REKLAMA

Jak czytamy na blogu operatora, od teraz na Allegro można będzie zakupić odnowione smartfony, po bardzo okazyjnych cenach. Orange od dawna prowadził ich sprzedaż na swojej stronie internetowej, ale po raz pierwszy udostępnia modele na portalu aukcyjnym. Na razie, jak widać na zrzucie poniżej, oferta jest dość uboga. Jeśli jednak pomysł „chwyci”, z biegiem czasu będzie się ona rozszerzać.

orange-allegro01

Orange oferuje na Allegro smartfony „odnawiane”. Co to w ogóle znaczy?

Smartfony odnawiane w ofercie operatora pochodzą zazwyczaj z odstąpień od umowy i zwrotów towaru. Normalnym jest więc, że wracają nosząc delikatne ślady użytkowania. Cały sens „odnawiania” smartfona polega jednak na tym, iż przed odsprzedażą wszystkie elementy, które noszą te ślady zużycia, są wymieniane, a smartfon jest przywracany do swojego pierwotnego stanu. Dzięki temu nie tylko działa on jak nowy, ale też wygląda na nowy i dopiero po ponownym przetestowaniu jest wystawiany na sprzedaż, po bardzo okazyjnej cenie.

Oferta Orange na Allegro nie skończy się jednak na smartfonach odnawianych. Po nowym roku być może ujrzymy tam też smartfony powystawowe, czyli takie, które są w salonach pokazywane klientom. Jako że oglądanie smartfona w salonie znacząco różni się od oglądania smartfona na ekspozycji w sklepie, można liczyć na to, że egzemplarze „powystawowe” od operatora będą w znacznie lepszym stanie, niż poekspozycyjne modele z elektromarketów. Oczywiście bedą one nosić delikatne ślady użytkowania, ale różnica w cenie może być znacząca.

REKLAMA

Oczywiście zarówno egzemplarze odnowione jak i powystawowe objęte są obowiązującą w polskim prawie, dwuletnią rękojmią. Zatem w razie problemów, przez 24 miesiące możemy przyjść z paragonem i reklamacją do salonu Orange.

Trzeba przyznać, że to bardzo ciekawe posunięcie, a dla wielu osób możliwość nabycia naprawdę niedrogiego urządzenia z pewnego źródła, poprzez portal aukcyjny, który dobrze znają.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA