1. Spider's Web
  2. Technologie

Navidom poprowadzi cię od A do Zamieszkania. To nie jest zwykła porównywarka cen mieszkań

Lokowanie produktu

Zakup mieszkania to nie tylko poważna życiowa decyzja, ale też bardzo uciążliwy proces. Na szczęście dzięki rozwojowi nowych technologii możemy skorzystać z narzędzi, o których poprzednie pokolenia mogły tylko pomarzyć. Dobrym przykładem jest przygotowany przez ING Bank Śląski portal NAVIDOM, który niedawno doczekał się nowej wersji.

18.12.2015
14:42
Navidom - sprzedaż i kupno mieszkań online z Otodom

Przymierzając się do kupna mieszkania można zdać się na pomoc agencji nieruchomości lub zająć się samodzielnymi poszukiwaniami najlepszych ofert. Szybko okazuje się wtedy, że zebranie niezbędnych środków i zadbanie o zdolność kredytową to dopiero połowa sukcesu.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-3

Przeglądanie ofert z wielu różnych źródeł może przyprawić o ból głowy.

Wybierając mieszkanie trzeba zwrócić uwagę na mnóstwo różnych czynników, a w dodatku każdy z nas ma inne potrzeby i oczekiwania związane z własnym lokum. Taka inwestycja w nieruchomość, która zostanie z nami na lata, wymaga poświęcenia mnóstwa czasu i energii.

Wybierając lokum trzeba zwrócić uwagę na znacznie więcej rzeczy niż lokalizacja, metraż i cena. Kupując nieruchomość oferty porównuje się też pod kątem tego, na którym piętrze w budynku znajduje się mieszkanie i w jakim standardzie zostało urządzone.

Nie można zapominać i miejscu parkingowym, piwnicy i odległości w jakiej znajduje się budynek od węzłów komunikacyjnych i centrów usługowych.

Samodzielne porównywanie ofert jest żmudne i czasochłonne. Warto skorzystać z agregatorów ogłoszeń sprzedaży mieszkań. Dobrym punktem wyjścia przy rozpoczęciu poszukiwań jest portal NAVIDOM, który nie tylko zaproponuje najlepsze oferty pod kątem naszych kryteriów, ale może też poprowadzić internautę przez cały proces zakupu mieszkania od wybrania lokum do podpisania umowy i odebrania kompletu kluczy.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-10

NAVIDOM przygotował ING Bank Śląski, ale skorzystać mogą z niego wszyscy chętni - nie tylko klienci tego konkretnego banku. Partnerem jest serwis Otodom.pl, czyli wiarygodne i sprawdzone źródło bardzo dużej liczby ogłoszeń dotyczących sprzedaży mieszkania. Hasło serwisu to “prowadzi od A do Zamieszkania” i jest to trafny slogan w odniesieniu do tego, co faktycznie oferuje NAVIDOM.

NAVIDOM pozwoli na prosty i bezpieczny zakup mieszkania bez konieczności odwiedzania dziesiątek różnych stron.

ING Bank Śląski przygotował kompleksowe narzędzie odpowiadające potrzebom osób poszukujących własnych czterech kątów. To usługa pozwalająca na coś więcej niż tylko wyszukiwanie interesujących ofert. Proces zakupu mieszkania dopiero zaczyna się od znalezienia atrakcyjnych nieruchomości i może trwać wiele miesięcy, a NAVIDOM będzie przydatny dla użytkownika przez cały ten czas.

Usługa dostępna jest za pośrednictwem strony internetowej wykonanej zgodnie z założeniami Responsive Web Design. Oznacza to, że interfejs i układ poszczególnych elementów dopasuje się do wykorzystywanego przez użytkownika urządzenia - z NAVIDOMU można więc korzystać nie tylko w domu przy komputerze. Nic nie stoi na przeszkodzie by przeglądać oferty na tablecie leżąc na kanapie, a dostęp do danych można mieć ze sobą zawsze w kieszeni nawet podczas wizji lokalnej.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-9

NAVIDOM nie wymaga rejestracji, ale konto użytkownika zdecydowanie warto założyć.

W pierwotnej wersji serwisu jego twórcy wymagali od użytkownika założenia konta, ale wychodząc naprzeciw oczekiwaniom internautów zrezygnowano z tego wymogu. Teraz można przeglądać oferty i korzystać z zasobów dostępnych na stronie po wpisaniu w przeglądarkę prostego adresu www - navidom.ingbank.pl.

Po zapoznaniu się z usługą mimo wszystko warto założyć własne konto. Dzięki temu można zapisać na nim swoje dane i uzyskać do nich dostęp również na innych urządzeniach. Dzięki synchronizacji danych użytkownika w obrębie usługi NAVIDOM można korzystać z niej naprzemiennie za pomocą smartfonów, tabletów i komputerów osobistych.

Korzystanie z NAVIDOMU można rozpocząć od najważniejszego kroku na drodze do kupna mieszkania, czyli od przejrzenia ofert - ale na tym nie kończą się jego możliwości.

Na bazę ofert zdecydowanie nie można narzekać bo dostarcza ją znany i popularny portal Otodom.pl. Interfejs NAVIDOMU utrzymany w pomarańczowych barwach banku ING jest bardzo przejrzysty, nowoczesny i wygodny w obsłudze. Na górnej belce nawigacyjnej można znaleźć wyszukiwarkę, listę ulubionych i odnośnik do działu z poradami.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-7

Kliknięcie w prawy górny róg pozwala założyć konto lub zalogować się na utworzony wcześniej profil. Na stronie głównej po prawej stronie jest jeszcze jeden odnośnik do wyszukiwarki, a klikając na środku można obejrzeć krótką prezentację wideo. Stronę można przewinąć niczym pokaz slajdów i obejrzeć prezentację poszczególnych części serwisu w formie tekstowej.

Do czego służy NAVIDOM?

Serwis ma wiele funkcji oprócz wyszukiwarki i synchronizowanej między urządzeniami listy ulubionych ofert. Dzięki usłudze ING Banku Śląskiego można nie tylko porównać wybrane mieszkania i ich warunki sprzedaży, ale też:

  • oszacować swój budżet (po wypełnieniu krótkiego formularza);
  • sprawdzić dodatkowe koszty (remont, wykończenie, notariusz);
  • obliczyć miesięczne koszty utrzymania mieszkania (na co składa się czynsz, rachunki, rata kredytu, media itp.);
  • dodawać oferty do ulubionych i przeglądać je na komputerze, tablecie lub smartfonie;
  • uzupełniać zapisane oferty o własne zdjęcia i notatki;
  • zapoznać się z poradnikami, które pomagają przebrnąć przez formalności i dostarczają konieczne informacje na każdym etapie zakupu mieszkania.

Dobra wiadomość jest taka, że konto użytkownika można założyć dzięki zalogowaniu się przez Facebooka i nie trzeba przechodzić czasochłonnej rejestracji i zapamiętywać kolejnego hasła.

Po zalogowaniu w serwisie można przystąpić do wyszukiwania. Pierwszym krokiem jest wybranie lokalizacji - można wpisać miasto lub np. nazwę ulicy. Oferty prezentowane są w postaci pomarańczowych ikon nałożonych na mapę od Google’a zajmującą niemal całą powierzchnię witryny. Kliknięcie w wybrane mieszkanie pokazuje kilka informacji i zdjęcie.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-6

Wyniki wyszukiwania oferty w serwisie NAVIDOM można zawęzić podając cenę, jaką gotowi jesteśmy zapłacić - można tutaj wyświetlić nasz budżet wyliczony przez aplikację. Kolejna pozycja to interesujący nas metraż. Prosty formularz pozwala też uzupełnić takie pola jak Cechy mieszkania (cena, powierzchnia, liczba pokoi, piętro) i zaznaczyć nasze wymagania - garaż, miejsce parkingowe, balkon, oddzielna kuchnia i winda.

To nie koniec możliwości wyszukiwarki.

W sekcji o nazwie Właściwości Budynku można wybrać rok budowy poszukiwanego lokum, liczbę pięter w całym budynku, materiał z jakiego został wykonany (cegła, drewno, pustak, żelbet itp) oraz rodzaj zabudowy (blok, kamienica, loft lub dom wolnostojący).

Trzecia i ostatnia sekcja wyszukiwarki pozwala wybrać jeszcze dodatkowe parametry. Można filtrować oferty i pokazywać tylko te z rynku pierwotnego lub rynku wtórnego, a pozostałe opcje pozwalają wyświetlić oferty bez pośredników i tylko ze zdjęciem.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-4

Oferty można przeglądać na mapie lub wyświetlić je w formie kafelków.

Każda z ofert prezentuje jeszcze przed przejściem na stronę z ogłoszeniem najważniejsze informacje. Można sprawdzić galerię zdjęć, lokalizację, cenę (pełną i za metr kwadratowy), metraż i liczbę pokoi. W prawym górnym rogu znajduje się ikonka gwiazdki pozwalająca dodać ofertę do menu Ulubionych nazywanego przez twórców usługi NAVIDOM wcześniej Szufladą. Tutaj można ocenić daną ofertę, a ogłoszenia nieaktualne zostaną odpowiednio oznaczone.

Sama strona ogłoszenia jest bardzo czytelna - wygląda nie tylko przejrzyście, ale też nowocześnie i budzi skojarzenia z nową wersją systemu bankowości internetowej ING. Można na niej sprawdzić dodatkowe informacje - opis przygotowany przez sprzedawcę, mapę okolicy, wyliczenia dotyczące dodatkowych kosztów zakupu oraz szacunkowe miesięczne koszty utrzymania. Najciekawsza jest tutaj lista to-do.

Ta lista zadań to świetny pomysł, dzięki czemu Ulubione w serwisie NAVIDOM to coś znacznie bardziej użytecznego niż lista linków do interesujących ofert.

Serwis przypomina użytkownikowi o takich rzeczach, jak konieczność spytania właściciela o to, kiedy można się wprowadzić i ile mieszkań sprzedało się już w tym budynku. Do każdej pozycji na liście można zapisać swoją notatkę i oznaczyć podpunkt jako wykonany.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-13

Podobne listy widać w zakładce dotyczącej oględzin, dokumentów i negocjacji. Logując się na swoje konto można dodatkowe informacje uzupełnić podczas wizyty w mieszkaniu z telefonu i zapisać krótkie notatki i przejrzeć je później już na spokojnie w domu przy komputerze.

NAVIDOM pomoże też po wybraniu interesującej oferty.

Z serwisu można się dowiedzieć, jak przebiega proces zakupu własnego lokum. Dzięki działu z poradami można dowiedzieć się, jakie pytania należy zadać sprzedawcy przed rozpoczęciem rozmów o finansach i o jakie dokumenty należy zadbać składając wniosek o kredyt w banku. Serwis wskaże też, jak skutecznie negocjować cenę mieszkania.

Na stronie każdej z ofert oprócz przycisku dającego możliwość skontaktowania się ze sprzedawcą dostępny jest przycisk pozwalający zadzwonić do konsultanta banku ING. Można też zostawić prośbę o kontakt, a specjalista hipoteczny oddzwoni o wskazanej godzinie.

navidom-wyszukiwarka-ofert-mieszkania-sprzedaz-kupno-12

Osoba kontaktująca się telefonicznie będzie rozmawiała z klientem o konkretach.

Do banku przekazane zostaną podstawowe informacje, którymi użytkownik podzielił się na łamach serwisu NAVIDOM. Specjalista będzie wiedział, o jakim mieszkaniu mowa, jakiej wysokości wkładem własnym dysponuje klient i jaka wartość kredytu go interesuje. Będzie mógł dzięki temu przedstawić predefiniowaną ofertę w oparciu o dane kryteria.

Użytkownicy mogą się dowiedzieć z serwisu kiedy powinni odebrać prospekt informacyjny, w którym momencie złożyć wniosek o kredyt, a kiedy będą mogli odebrać klucze. NAVIDOM podpowie też, kiedy będzie odpowiedni moment na podpisanie umowy z dostawcami mediów i kiedy trzeba udać się do urzędu miasta.

Poźniej pozostaje już tylko... urządzić parapetówkę!

Lokowanie produktu
Najnowsze