REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Nauka
  3. Kosmos

Wideo dnia: zobacz, jak astronauci NASA naprawiają usterkę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej

Dwóch astronautów NASA właśnie opuściło Międzynarodową Stację Kosmiczną, by w nieplanowanym spacerze kosmicznym naprawić usterkę ISS. Stream z tego niesamowitego wydarzenia można oglądać na żywo na stronie NASA TV.

21.12.2015
14:51
Wideo dnia: zobacz, jak astronauci NASA naprawiają usterkę na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna osiągnie w przyszłym roku pełnoletniość, a więc nic dziwnego, że niektóre jej elementy od czasu do czasu szwankują. Tym razem awarii uległ wózek szynowy poruszający się na zewnątrz stacji.

Nie jest to poważna usterka i nie zagraża ona życiu ani zdrowiu kosmonautów przebywających na ISS, ale NASA postanowiła ją naprawić.

Naprawa została zaplanowana na dziś, na godzinę 12.30 czasu polskiego. Astronauci zaczęli wtedy całą procedurę, rozpoczynając od przygotowania skafandrów. Właz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej otworzył się o godzinie 13:48, po czym Scott Kelly i Tim Kopra rozpoczęli nieplanowany „kosmiczny spacer”.

To niezwykłe wydarzenia relacjonuje na bieżąco NASA na swoim oficjalnym profilu na Twitterze oraz na profilu ISS. W dzisiejszych czasach relacja na żywo nikogo już nie dziwi, ale NASA przygotowała też coś specjalnego, a mianowicie stream online pokazujący na żywo naprawę z wielu kamer. Można go obejrzeć na stronie NASA TV. Ujęcia przeplatają się z kadrami pokazującymi naukowców w centrum NASA na Ziemi.

nasa-tv
REKLAMA

To naprawdę nieprawdopodobne, na co pozwala dzisiejsza technologia!

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA