1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Właśnie otrzymałem maila od drukarki. Sprawdzamy HP DeskJet Ink Advantage 5645

Lokowanie produktu

Pamiętacie słynną prezentację Apple, na której Steve Jobs pokazał pierwszego iPhone’a? Przeskok technologiczny względem ówczesnych telefonów był kosmiczny, co wywołało zachwyt i niedowierzanie publiczności. Podobnie czuję się dziś, kiedy po kilku latach z moją starą drukarką otrzymałem do testów model AD 2015, czyli HP DeskJet Ink Advantage 5645. No bo czego jak czego, ale maila od drukarki się nie spodziewałem.

04.12.2015
18:10
Sprawdzamy HP DeskJet Ink Advantage 5645, czyli właśnie otrzymałem maila od drukarki

Dotychczas drukarka wydawała mi się sprzętem bardzo nudnym. W moich oczach było to szare (lub od jakiegoś czasu czarne) pudło, z którym interakcja była ciągłą walką. Bo sterownik nie odpowiada, bo drukarka nie łączy się z komputerem, bo to kolejne kable w mieszkaniu, bo nieintuicyjna obsługa, źle włożony papier, czy odwieczne problemy z odpowiednim przełożeniem papieru, żeby poprawnie zadrukować drugą stronę kartki.

Moje początkowe nawiązanie do Apple nie wzięło się znikąd. Kiedy szukałem informacji o drukarce HP DeskJet Ink Advantage 5645, która lada moment miała trafić do mnie na testy, odkryłem, że rodzina tych urządzeń jest sprzedawana w oficjalnym sklepie Apple. Poczułem zgrzyt, bo Apple kojarzy mi się z intuicyjnością i bezproblemowością, a drukarki są całkowitym przeciwieństwem tych cech.

Witamy w XXI wieku

Kiedy w końcu odebrałem od kuriera HP DeskJet Ink Advantage 5645, zrozumiałem o co chodzi. Po prostu przespałem kilka ostatnich lat rozwoju. Zacznijmy jednak od początku.

HP DeskJet Ink Advantage 5645 to urządzenie wielofunkcyjne, które drukuje, skanuje i kopiuje dokumenty oraz zdjęcia. Urządzenie łączy się bezprzewodowo, za pośrednictwem domowej sieci Wi-Fi, zarówno z komputerami (Windows i OS X), jak i ze smartfonami i tabletami (iOS, Android, Windows). Na urządzeniach mobilnych mamy aplikację, która pozwala na sterowanie drukarką.

Jeśli drukarka i urządzenie mobilne są w jednej sieci Wi-Fi, parowanie sprowadza się do kilku kliknięć. Co więcej, tę czynność trzeba wykonać tylko raz. Od tej pory możemy drukować wszystkie zdjęcia i dokumenty bezpośrednio z urządzenia mobilnego. Aplikacja HP All-in-One Printer Remote ma wbudowaną przeglądarkę plików i pozwala na dobór ustawień druku.

Oczywiście cały czas mamy możliwość drukowania ze wszystkich domowych komputerów, także bezprzewodowo.

Dwustronny wydruk to jeden z najmilszych dodatków

Urządzenie HP ma jedną funkcję, która po prostu mnie ujęła. Jest nią druk dokumentów po obu stronach kartki. Dotychczas spotkałem się z tą funkcją tylko w dużych drukarkach biurowych. Tymczasem HP DeskJet Ink Advantage 5645 stosuje ciekawą sztuczkę. Po wydrukowaniu jednej strony kartka wraca do drukarki i po chwili wysuwa się z niej ponownie, tym razem drugą stroną, która też jest zadrukowana.

Dzięki temu nie trzeba ręcznie przekładać papieru. Nie zliczę ile razy w mojej dotychczasowej drukarce zdarzyło mi się zadrukować dwa razy tę samą stronę, albo zrobić wydruk na odwrocie, ale... do góry nogami.

Jestem też bardzo mile zaskoczony jakością wydrukowanego tekstu. Już przy normalnej jakości jest on bardzo ostry i wygląda praktycznie jak z drukarki laserowej. Ponownie, to zupełnie inna liga niż w przypadku mojej dotychczasowej drukarki. Nie mogę też narzekać na szybkość druku, bo strona A4 drukuje się w 5 sekund.

Wydruki zdjęć? Bez problemu


HP DeskJet 5645 pozwala też na wydruki zdjęć na papierze fotograficznym. Co więcej, zdjęcia można wydrukować bezpośrednio z karty SD aparatu. Wystarczy przełożyć ją do drukarki. Dzięki temu proces druku zdjęć może się obyć zupełnie bez udziału komputera.

Obsługę drukarki bardzo ułatwia kolorowy i dotykowy wyświetlacz, na którym widzimy wszystkie tryby i ustawienia. Umożliwia on wybór zdjęć a także ich prostą edycję. Zdjęcie można przykadrować, obrócić, rozjaśnić i nałożyć na nie filtr. Sama jakość wydruków stoi na bardzo wysokim poziomie.

Producent zapewnia, że jest to klasa zdjęć z fotolabu. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, bo nieraz dostałem z labu wydruki znacznie gorszej jakości.

Kopia dwa razy lżejsza od oryginału

Kopiowanie dokumentów to kwestia kilku kliknięć. Spodobała mi się funkcja kopiowania dwustronnego, dzięki czemu kartki zadrukowane jednostronnie można skopiować do wersji drukowanej dwustronnie. W efekcie skopiowane dokumenty mogą być dwa razy cieńsze i dwa razy lżejsze.

Wszystko przebił jednak mail od drukarki

Urządzenie wielofunkcyjne HP pozwala także na skanowanie dokumentów i zdjęć, przy czym możemy wybrać zarówno miejsce zapisu skanu, jak i jego format (dokument PDF lub plik JPG). Nie jest problemem bezprzewodowe skanowanie do komputerów, a także na kartę SD włożoną do drukarki.

Najbardziej zaskakujące jest jednak skanowanie na maila. Po zweryfikowaniu swojego adresu email w drukarce można wysyłać dokumenty bezpośrednio na maila, a więc dojdą one do nas nawet kiedy jesteśmy poza domem. Zapomniałeś ważnego dokumenty na uczelnię? Ktoś z domowników może ci go zeskanować i wysłać mailem poprzez jedno kliknięcie. Rewelacyjna funkcja.

Wiele przemyślanych drobnostek

Urządzenie HP DeskJet Ink Advantage 5645 jest nie tylko funkcjonalne, ale też ładne. Otrzymałem je do testów w kolorze białym, gdzie przedni panel jest czarny. Takie połączenie wygląda nowocześnie i świeżo. Trochę kojarzy mi się ze zbroją Szturmowców z Gwiezdnych Wojen.

Producent zadbał tu też o prosty sposób wkładania papieru, z osobną tacką na papier fotograficzny standardowego formatu 15x10 cm.

HP DeskJet Ink Advantage 5645 zaskoczył mnie stopniem zaawansowania i intuicyjnością obsługi. Wymowny jest już sam fakt, że na urządzeniu jest tylko jeden przycisk - włącznik. Więcej nie potrzeba, z uwagi na dotykowy ekran. Czy drukarki nie mogły tak wyglądać 5 lat temu?

HP DeskJet Ink Advantage 5645 to tylko jedna z przedstawicielek rodziny urządzeń HP. Jeśli oczekujesz nieco innych funkcji, bądź nie wszystkie są ci potrzebne, HP przygotował prosty konfigurator, w którym dobierzesz sprzęt pod swoje potrzeby.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Zobacz komentarze