REKLAMA

Na Galaxy S7 powinni czekać nie tylko fani Samsunga, ale cały świat Androida

Przyszłoroczny, sztandarowy telefon Samsunga ma oferować funkcję działającą podobnie do 3D Touch z iPhone’a. Taka decyzja nikogo nie dziwi, wprost przeciwnie - będzie to zaskakujące, jeśli Galaxy S7 nie zostanie wyposażony w ekran wykrywającym siłę nacisku. Pozostaje jednak pytanie: i co z tego?

15.12.2015 17.22
samsung sprzedaz
REKLAMA

Jedną z akcentowanych przez Apple nowości w nowym modelu iPhone’a jest ekran wykrywający siłę nacisku. iOS został przygotowany do obsługi tego rozwiązania już po wprowadzeniu działającego podobnie Force Touch do gładzików w MacBookach i zegarka Apple Watch.

REKLAMA

Oceny 3D Touch są spolaryzowane.

Dla niektórych wykrywanie siły nacisku to nowa jakość i prawdziwa innowacja, a dla innych zbędny bajer, zawyżający cenę urządzenia. Wygląda jednak na to, że użytkownicy Androida otrzymają podobne do apple’owego rozwiązanie i to niezależnie czy chcą tego, czy też nie.

Wall Street Journal poinformował o planach wprowadzenia odpowiednika 3D Touch do przyszłorocznego, topowego modelu telefonu od Samsunga. Galaxy S7 miałby być dość podobny do tegorocznego Galaxy S6, lecz jedna z ważniejszych zmian to właśnie ekran wrażliwy na siłę nacisku.

W przypadku iOS-a nie tylko aplikacje systemowe korzystają z 3D Touch.

Zaraz po premierze do App Store trafiły aplikacje wykorzystujące nowe funkcje. W przypadku Google’a nie jest to takie proste. Jak na razie coś podobnego do 3D Touch zaprezentował Huawei i ZTE, ale trudno oczekiwać od twórców aplikacji, że rzucą wszystko, by wspierać jeden model konkretnego producenta. Tym bardziej, że Androidy z Force Touch na dobrą sprawę nie zaistniały jeszcze na rynku.

W przypadku Galaxy S7 byłoby jednak zupełnie inaczej. Chociaż nie byłby to pierwszy smartfon z Androidem wyposażony w ekran tego typu, to właśnie w jego przypadku można spodziewać się zainteresowania deweloperów - ale nie jest też przesądzone, że tak się faktycznie stanie.

Patrząc na dotychczasowe wyniki sprzedaży, przyszłoroczny Galaxy S7 będzie hitem.

REKLAMA

Pytanie tylko, czy to wystarczy, by programiści zaczęli wspierać nowe rozwiązanie, zanim Google doda je do czystego Androida. Na to może nam przyjść jeszcze sporo poczekać. Wystarczy sobie przypomnieć, jak długo czekaliśmy na oficjalne wsparcie czytnika linii papilarnych - wcześniej producenci musieli projektować to rozwiązanie na własną rękę.

Czy Samsung faktycznie wyda telefon z własną wariacją na temat 3D Touch, dowiemy się w przyszłym roku. Wedle informacji Wall Street Journal, Galaxy S7 wyposażony zostanie także w port USB-C z funkcją szybkiego ładowania oraz skaner siatkówki. Spodziewana data premiery Galaxy S7 to marzec 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA