REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Po tej aktualizacji Facebook Messengera żałuję, że nie korzystam z Androida

Facebook udostępnił dzisiaj nową wersję aplikacji Messenger dla użytkowników Androida. Nie mogę się doczekać, aż jedna z nowych funkcji, której brakuje mi od kilku lat, zawita do komunikatora w wersji do iPhone’a.

facebook messenger - piłkarska emotka
REKLAMA
184 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nowa wersja aplikacji Facebook Messenger pozwala wreszcie zmienić nazwę jednego z kontaktów na własną. Do tej pory na liście znajomych widniały wybrane przez nich awatary oraz imię i nazwisko wpisane przez daną osobę przy rejestracji.

Problem w tym, że nie każdy chce się dostosować do wymogu - swoją drogą kwestionowanego przez różne organizacje broniące prawa do prywatności - podawania prawdziwego imienia i nazwiska.

Jeśli uważacie, że to mało przydatna funkcja to… cieszcie się, że nie macie takich kreatywnych znajomych jak ja.

Powody niepodawania prawdziwego imienia i nazwiska są najróżniejsze. A to nie chcą być łatwo odnajdywani w sieci ze względu na swój zawód, a to po prostu chcą pochwalić się swoją inwencją twórczą lub wolą zdrobnienie swojego imienia.

Na każde kilkadziesiąt osób w moich kontaktach trafi się jedna, która ma wpisany jakiś losowy ciąg znaków lub śmieszne hasełko, którego nie jestem w stanie zapamiętać. Zawsze gdy chcę do danej osoby napisać niezmiernie się irytuję nie mogąc jej odszukać.

facebook-messenger-android-nazwa-kontaktu

Zwykle kończy się tym, że jeśli jeszcze na tym etapie nie zrezygnuję z kontaktu przez Facebook Messengera to zadzwonię lub napiszę SMS-a - zakładając, że mam numer lub taki delikwent podał go w profilu…

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to problem pierwszego świata, niemniej jednak cieszy mnie, że istnieje dla niego rozwiązanie. Jak na razie w komunikatorze w wersji do Androida, co prezentuje zrzut ekranu z telefonu mojego znajomego.

Mam jednak nadzieję, że w przyszłości Facebook pozwoli na zmianę nazwy kontaktu po stronie serwera, a dodane przez nas nicki - lub wpisane samodzielnie imię i nazwisko - będą synchronizowane między wykorzystywanymi przez nas urządzeniami.

A pomyśleć, że w przedpotopowych komunikatorach takich jak Gadu-Gadu dodanie nazwy kontaktu było jedną z podstawowych funkcji.

REKLAMA

Aktualizacja: jak donoszą nam czytelnicy, na niektórych iPhone'ach opcja zmiany nazwy jest dostępna - najwidoczniej Facebook udostępnia ją falami dla konkretnych kont. Liczę na to, że ta funkcja pojawi się u mnie razem z kolejną wersją aplikacji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA