REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Apple aktualizuje swoje systemy operacyjne - wszystkie cztery na raz. Sprawdź, co nowego

Użytkownicy sprzętów z logo nadgryzionego jabłka zapchają dzisiaj swoje domowe łącza internetowe. Apple udostępnił właśnie aktualizacje wszystkich swoich systemów operacyjnych. Można już pobierać iOS 9.2, watchOS 2.1 i tvOS 9.1 i OS X El Capitan 10.12.2.

08.12.2015
20:20
Apple aktualizuje swoje systemy operacyjne - wszystkie na raz
REKLAMA
REKLAMA

Mniejsze aktualizacje systemów operacyjnych Apple’a udostępniane są dość niespodziewanie. Użytkowników nieśledzących programu betatestów po wejściu do menu opcji w ich urządzeniach przywitała dzisiaj informacja o możliwości pobrania nowej wersji oprogramowania.

Apple przyzwyczaił klientów do tego, że aktualizacje oprogramowania sprzedawanych przez firmę dostępne są od razu dla wszystkich użytkowników.

Często zdarza się też tak, że różne systemy aktualizowane są tego samego dnia. Dzisiaj nowej wersji doczekały się systemy:

  • iOS 9.2 do iPhone’a, iPada i iPoda touch
  • watchOS 2.1 do zegarka Apple Watch
  • tvOS do Apple TV 4-tej generacji
  • OS X 10.11.2 El Capitan do Maków

Co nowego w iOS 9.2?

iOS 9.2

Użytkownicy smartfonów i tabletów Apple’a mogą już pobierać nową wersję oprogramowania. Nie wprowadza ona zupełnie nowych funkcji, ale usprawnia działanie już istniejących. Jedną z nowości jest nowy język Siri, ale nie jest to niestety polski, tylko arabski.

Oprócz tego sporo zmian wprowadzono w krytykowanej za niechlujny interfejs aplikacji Apple Music. Jedną z nich ma być czytelniejszy mechanizm pobierania utworów do pamięci urządzenia, a dodawanie kolejnych piosenek do playlist ma być wygodniejsze.

To nie wszystko.

ipad-ios-92

Apple informuje o nowościach w niedostępnej u nas aplikacji News, wsparciu dla znanej z OS X funkcji Mail Drop w aplikacji pocztowej i obsłudze 3D Touch w programie iBooks - pozwoli to podglądać w ebookach notatki i zakładki. Audiobooki z iBooks będzie można też słuchać w tle.

Oprócz tego oprogramowanie doczekało się licznych mniej istotnych poprawek błędów, ale sam nie doświadczyłem z żadnych z opisywanych przypadłości i do tej pory wszystko działało u mnie tak jak trzeba. Oby tylko w iOS 9.2 do iPhone’a i iPada nie pojawiły się nowe błędy.

Jakie zmiany w watchOS 2.1?

watchos-21

Posiadacze zegarków mogą liczyć na poprawę stabilności oprogramowania. Sam wielokrotnie obserwowałem zawieszanie się aplikacji firm trzecich i znikające ikony i mam nadzieję, że te problemy wreszcie przestaną się pojawiać.

Oprócz tego poprawki oprogramowania do Apple Watcha dotyczą głównie wsparcia innych języków, w tym arabskiego Siri. Ponieważ wsparcie dla języka polskiego dostaliśmy jakiś czas temu, to nie ma się tutaj za bardzo czym ekscytować.

Nowości tvOS 9.1 w Apple TV

apple-tv-tvos-91

Jedną ze zmian w nowym tvOS, która zbytnio nie zainteresuje polskich użytkowników, jest obsługa Apple Music za pomocą Siri. Do tej pory na tym urządzeniu nie mogliśmy w końcu korzystać nawet z anglojęzycznej wersji asystenta.

Znacznie lepszą wiadomością jest z kolei dodanie obsługi aplikacji Apple Remote, dzięki czemu będzie można wreszcie kontrolować odtwarzanie za pośrednictwem smartfona i zegarka firmy z Cupertino.

Usprawnienia OS X 10.11.2 El Capitan

os-x-10-11-2-el-capitan

Ostatnim zaktualizowanym dzisiaj systemem jest oprogramowanie do komputerów Mac. Tutaj pojawiło się jeszcze mniej nowości niż w przypadku pozostałych systemów, czyli iOS 9.2 i bazujących na nim watchOS 2.1 tvOS 9.1.

REKLAMA

Posiadacze Maków mogą cieszyć się “poprawieniem niezawodności Wi-Fi” (co jest przykładem ciekawej marketingowej nowomowy) i poprawkami kilku innych błędów dla połączeń Bluetooth, w usługach Handoff i AirDrop oraz w aplikacjach Mail i Photos.

Wymienione aktualizacje już pobieram i niedługo zabieram się z instalację.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA