REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

YouTube Music bez tajemnic, czyli wszystko co musisz wiedzieć o nowej aplikacji YouTube'a

YouTube po raz kolejny wydziela z serwisu odrębną aplikację. Mieliśmy YouTube Kids, a później YT Gaming. Teraz przyszła pora na osobną aplikację YouTube Music, która dla wielu osób może być najciekawszą propozycją.

12.11.2015
20:07
Oto YouTube Music i wszystko co musisz o niej wiedzieć
REKLAMA
REKLAMA

Każdy z nas zna YouTube, a mimo to mogę się założyć, że wszyscy szukamy tam nieco odmiennych treści. Co do jednego mogę się zgodzić - wszyscy oglądamy filmiki kotów. W końcu to Internet. Poza tym jednym wspólnym mianownikiem mamy tu niebywałą różnorodność treści, a niekiedy wręcz zupełny chaos. Buszowanie po serwisie często kończy się zawędrowaniem w tą „dziwną część YouTube’a”, czemu zawsze towarzyszy pytanie - „jakim cudem tu trafiłem?”.

Google ewidentnie zdaje sobie sprawę z faktu, że różnorodność może być czasem problemem. Dlatego powstaje coraz więcej wyspecjalizowanych aplikacji, które gromadzą tylko jeden typ filmów z YouTube’a. Do tej pory zobaczyliśmy bezpieczną aplikację YouTube Kids przeznaczoną dla dzieci oraz YouTube Gaming gromadzącą wszystko, co związane z grami.

Teraz do tej dwójki dołącza YouTube Music

YT-music-640×529

YouTube Music to już czwarta aplikacja YouTube’a, licząc także standardowego klienta. Jak sama nazwa wskazuje, YT Music to aplikacja wyspecjalizowana w treściach muzycznych. Możemy tu wyszukiwać artystów, albumy, czy piosenki, a aplikacja podsunie nam filmy związane z zapytaniem. W większości przypadków będą to oczywiście teledyski.

W aplikacji możemy tworzyć własne playlisty. Mamy tu też dostępne spersonalizowane stacje muzyczne, które podsuną nam rekomendacje na ekranie głównym aplikacji.

YouTube Music a YouTube Red

YouTube Music jest aplikacją darmową, jednak współpracuje z opcjonalnym abonamentem YouTube Red, który omawialiśmy na łamach Spider's Web. Płatne konto YouTube Red jest przypisywane do użytkownika i dotyczy wszystkich urządzeń, aplikacji, czy wersji YouTube’a, a więc także aplikacji YT Kids, YT Gaming i YT Music.

Po wykupieniu abonamentu YT Red kosztującego 9,99 dol./mies. możemy oglądać wszystkie filmy bez reklam, jak też zapisywać filmy do obejrzenia offline. Wspieramy także ulubionych twórców. Abonament przynosi też jeszcze jedną ciekawą funkcję, a mianowicie możliwość odtwarzania filmów w tle i przy wyłączonym ekranie. Przy muzycznej aplikacji YT Music ta opcja ma dużo sensu.

Wobec tego YouTube Music może być dobrą zachętą do wykupienia abonamentu YouTube Red. Szczególnie, że fani muzyki dostaną w pakiecie także dostęp do płatnej wersji usługi Google Play Muzyka. Google ma jeszcze jednego asa w rękawie - każda osoba, która pobierze aplikację YouTube Music uzyska czternastodniowy dostęp do pełnego pakietu YouTube Red.

REKLAMA

Niestety na razie musimy obejść się smakiem

Podobnie jak w przypadku aplikacji YT Kids i YT Gaming, także YouTube Music nie jest jeszcze dostępna dla polskich użytkowników serwisu. W Stanach Zjednoczonych aplikację można pobrać na system Android i iOS. Na razie nie wiemy, kiedy aplikacja będzie dostępna w Polsce.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA