REKLAMA

Xiaomi znów to zrobiło! Redmi Note 3 to fantastyczny smartfon w absurdalnej cenie

Aluminiowa obudowa, super szybki czytnik linii papilarnych, potężna specyfikacja - czy to iPhone? Czy to Huawei? Nie, to nowy Xiaomi Redmi Note 3, od którego nie mogę oderwać oczu, zerkając raz na cenę, raz na parametry i ciągle nie wierząc.

24.11.2015 08.43
Oto Xiaomi Redmi Note 3, czyli nowa jakość w niskiej cenie
REKLAMA
REKLAMA

Xiaomi już nas przyzwyczaiło do tego, że urządzenia tej firmy bardziej nawet niż OnePlus pokazują, czym powinien być stosunek ceny do jakości. Każdy kolejny smartfon to ogromne zaskoczenie, bo choć parametrami być może nie odstają one od konkurencji, to niemal zawsze przebijają je cenę, na pierwszy rzut oka - bez przesadnych kompromisów.

O kompromisach nie może być mowy także w przypadku zaprezentowanego dosłownie przed chwilą Xiaomi Redmi Note 3, który śmiało może stawać w specyfikacyjne szranki z najlepszymi, kosztując przy tym trzy razy mniej, a jednocześnie poprawiając wynik zaprezentowanego nie tak dawno temu Redmi Note 2.

redmi-note-3-2

Sercem urządzenia, obleczonego w mierzącą 8,65 mm grubości aluminiową obudowę, jest procesor Mediatek Helio X10. Zależnie od wariantu wspierać go będą 2 lub 3 GB RAM-u oraz 16 bądź 32 GB pamięci wbudowanej. Do tego na pleckach znajdziemy skaner linii papilarnych, który ma odblokować urządzenie w mniej niż 0,3 sec., więc jeśli Xiaomi faktycznie spełni tę obietnicę, Redmi Note 3 wyląduje w tym zakresie na szczycie smartfonowej stawki.

Kolejnym wyróżnikiem nowego sprzętu Chińczyków jest akumulator. Przy grubości 8,65 mm i masie 164 g Xiaomi nadal zdołało upchać potężne, 4000 mAh ogniwo, które z całą pewnością nie będzie miało żadnego problemu, aby dostarczyć energii na cały dzień temu smartfonowi i jego interfejsowi MIUI 7

redmi-note-3-4

Co się zaś tyczy reszty specyfikacji, to przede wszystkim cały czas mówimy o dość sporym urządzeniu pod względem przekątnej ekranu - mamy tu do czynienia z 5,5” wyświetlaczem IPS LCD o rozdzielczości FullHD, czyli dokładnie tym samym, co w modelu Redmi Note 2. Identyczne są też zastosowane moduły aparatu, 13 MP z tyłu i 5 MP z przodu. Tak samo jak u poprzednika znajdziemy tu również sloty dualSIM, przy czym obydwa obsługują technologię LTE. Miłym zaskoczeniem jest fakt, iż przy tak niskiej cenie urządzenia otrzymujemy moduł WiFi AC, którego ze świecą szukać u podobnie wycenionych rywali.

redmi-note-3-1

A skoro o cenie mowa, to Xiaomi Redmi Note 3 pozamiatał.

899 yuanów, czyli ledwie 140 dol. przyjdzie zapłacić za słabszy wariant, z 2 GB RAM i 16 GB miejsca na dane. Wariant 3 + 32 GB to zaś wydatek rzędu… 170 dolarów, a dokładnie 1099 yuanów. Gdyby ktoś miał wątpliwość, to nawet przy szalejącym kursie dolara jest to nadal absurdalnie dobra cena.

REKLAMA

I przyznam szczerze, że o ile urządzenia Xiaomi absolutnie nigdy przedtem mnie w żaden sposób nie ekscytowały poza płaszczyzną niskiej ceny, tak Redmi Note 3 wnosi akurat tyle, żebym się tym sprzętem poważnie zainteresował. Tym bardziej, że zapewne nie będziemy musieli długo czekać, by wierni fani marki, których bez wątpienia jest w Polsce całe mnóstwo, mogli nabyć to urządzenie w naszym kraju.

Owszem, nie jest ono dostępne w oficjalnej dystrybucji, ale ta „nieoficjalna” nie pozostawia wiele do życzenia.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA