1. SPIDER'S WEB
  2. Tech
  3. Gry

Rewelacyjny wynik PlayStation 4. O takiej sprzedaży Xbox One może tylko pomarzyć

W ciągu ostatnich dwóch lat Sony sprzedało ponad 30 milionów konsol PlayStation 4. Warto przypomnieć, że japońska firma ostatni raz w marcu ogłosiła okrągłą liczbę sprzedanych w marcu. Oznacza to, że najnowsze 10 milionów konsol trafiło do klientów na całym świecie w przeciągu zaledwie 8 miesięcy.

playstation 4

Co na to Microsoft, największy rywal Sony? Nie pochwalił się on twardymi danymi dotyczącymi sprzedaży swojej konsoli Xbox One. Stwierdził tylko, że to właśnie jego konsola sprzedawała się najlepiej w październiku. Jest to zasługa premiery gry Halo 5, kolejnej części jednego z najważniejszych tytułów w historii konsol do gier.

O tym, jak bardzo obie firmy chcą ze sobą rywalizować pokazują promocyjne ceny konsol, które będą dostępne w najbliższy piątek w Stanach Zjednoczonych. Obie firmy są gotowe sprzedawać zestawy składające się z konsol do gier oraz najnowszych tytułów w bardzo niskiej cenie wynoszącej 299 dol. Można zatem podejrzewać, że oba sprzęty w najbliższych tygodniach trafią do naprawdę wielu domów, a obie platformy zdobędą sympatię nowych użytkowników.

Pozostaje tylko pytanie, która platforma będzie się lepiej sprzedawać w najbliższym czasie. Trudno to stwierdzić, ponieważ to na konsoli Microsoftu dostępne są ciekawe promocje i usługi takie jak Games with Gold oraz EA Access. Xbox One zyskał też przewagę nad konkurencją dzięki wprowadzeniu funkcji kompatybilności wstecznej z grami z konsoli Xbox 360. Z kolei za kupnem PlayStation 4 przemawia duża popularność i co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo gry w dany tytuł ze znajomymi.

Nie ma jasnej odpowiedzi na to, która cecha jest zdecydowanie lepsza. W tym przypadku wybór należy do was.