REKLAMA

Rewelacyjny wynik PlayStation 4. O takiej sprzedaży Xbox One może tylko pomarzyć

W ciągu ostatnich dwóch lat Sony sprzedało ponad 30 milionów konsol PlayStation 4. Warto przypomnieć, że japońska firma ostatni raz w marcu ogłosiła okrągłą liczbę sprzedanych w marcu. Oznacza to, że najnowsze 10 milionów konsol trafiło do klientów na całym świecie w przeciągu zaledwie 8 miesięcy.

25.11.2015 12.54
playstation 4
REKLAMA
REKLAMA

Co na to Microsoft, największy rywal Sony? Nie pochwalił się on twardymi danymi dotyczącymi sprzedaży swojej konsoli Xbox One. Stwierdził tylko, że to właśnie jego konsola sprzedawała się najlepiej w październiku. Jest to zasługa premiery gry Halo 5, kolejnej części jednego z najważniejszych tytułów w historii konsol do gier.

O tym, jak bardzo obie firmy chcą ze sobą rywalizować pokazują promocyjne ceny konsol, które będą dostępne w najbliższy piątek w Stanach Zjednoczonych. Obie firmy są gotowe sprzedawać zestawy składające się z konsol do gier oraz najnowszych tytułów w bardzo niskiej cenie wynoszącej 299 dol. Można zatem podejrzewać, że oba sprzęty w najbliższych tygodniach trafią do naprawdę wielu domów, a obie platformy zdobędą sympatię nowych użytkowników.

REKLAMA

Pozostaje tylko pytanie, która platforma będzie się lepiej sprzedawać w najbliższym czasie. Trudno to stwierdzić, ponieważ to na konsoli Microsoftu dostępne są ciekawe promocje i usługi takie jak Games with Gold oraz EA Access. Xbox One zyskał też przewagę nad konkurencją dzięki wprowadzeniu funkcji kompatybilności wstecznej z grami z konsoli Xbox 360. Z kolei za kupnem PlayStation 4 przemawia duża popularność i co za tym idzie, większe prawdopodobieństwo gry w dany tytuł ze znajomymi.

Nie ma jasnej odpowiedzi na to, która cecha jest zdecydowanie lepsza. W tym przypadku wybór należy do was.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA