REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. RTV

TVN trafił idealnie. Tak wygląda serial, który chcą oglądać internauci

Platforma Player.pl pochwaliła się garścią nowych statystyk. Najchętniej oglądanym serialem w historii platformy jest „Web Therapy”, który odtworzono rekordowo, ponad 300 tys. razy w trakcie pierwszego tygodnia emisji. Niestety to oznacza, że zobaczymy więcej seriali tego pokroju.

TVN trafił idealnie. Tak wygląda serial, który chcą oglądać internauci
REKLAMA
202 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

TVN od października bieżącego roku mocno stawia na Internet. Nowa strategia rozwoju zakłada powstawanie nowych seriali dostępnych tylko w serwisie VOD Player.pl. TVN zamierza testować nowe formy skierowane do młodszych widzów.

Odcinki seriali mają być krótkie i dostosowane do oglądania na smartfonie. Dodatkowo wszystkie odcinki serii mają debiutować w jednym momencie, tak jak ma to miejsce przy produkcjach Netfliksa. Tematyka produkcji także ma docierać do pokolenia tzw. Millenialsów. Jak mówi Piotr Ochalski Dyrektor Programowy Player.pl:

„Nasze produkcje do online’u powstają głównie z myślą o młodych odbiorcach mediów. Ogromne zainteresowanie „Web Therapy” jest dla nas potwierdzeniem, że programy produkowane do player.pl są tym, czego oczekują nasi widzowie. Nie poprzestaniemy na tej jednej produkcji. Pracujemy już nad kolejnymi. Wśród nich znajdzie się polska wersja hitu „Lip Sync Battle” oraz pierwsze reality show dedykowane publiczności internetowej, „Start U Up!”.

Jak widać, ta strategia się sprawdza

Pierwszym serialem stworzonym według nowej strategii TVN-u jest „Web Therapy”, wyprodukowane przez Fremantle Media Polska. Serial był mocno promowany w telewizji TVN, gdzie wyemitowano także pierwszy pilotażowy odcinek. Cała seria jest dostępna tylko online, na platformie Player.pl.

„Web Therapy” jest kalką serialu o tym samym tytule emitowanego w Stanach Zjednoczonych, gdzie główną rolę gra Lisa Kudrow. W polskiej wersji główną postać gra Agata Kulesza, która wciela się w terapeutkę przyciągającą dziwnych pacjentów.

Okazuje się, że serial jest hitem platformy Player.pl. W pierwszym tygodniu odtworzono go 300 tys. razy, co jest rekordową wartością.

Czy takich seriali oczekujemy?

REKLAMA

Strategia TVN-u ewidentnie się sprawdza, skoro pierwszy serial wyprodukowany według nowego planu rozwoju okazał się być sukcesem. Osobiście jestem mocno rozczarowany zarówno poziomem realizacji, jak i humorem „Web Therapy”. Serial nie wydaje mi się ani zabawny, ani ciekawy, choć - jak widać - duża część użytkowników platformy Player.pl ma inne zdanie.

Szanuję to zdanie, w końcu de gustibus non est disputandum. Tyle tylko, że jako płacący widz Playera oczekuję czegoś zupełnie innego. Zamiast skupiać się na serialach wątpliwej jakości, chciałbym by zarządcy platformy zrezygnowali w końcu z przestarzałego Silverlighta i żeby nadawali programy na żywo w wyższej jakości. Szkoda, że ewidentnie jestem w mniejszości.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA