REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

TVN trafił idealnie. Tak wygląda serial, który chcą oglądać internauci

Platforma Player.pl pochwaliła się garścią nowych statystyk. Najchętniej oglądanym serialem w historii platformy jest „Web Therapy”, który odtworzono rekordowo, ponad 300 tys. razy w trakcie pierwszego tygodnia emisji. Niestety to oznacza, że zobaczymy więcej seriali tego pokroju.

02.11.2015
19:21
TVN trafił idealnie. Tak wygląda serial, który chcą oglądać internauci
REKLAMA
REKLAMA

TVN od października bieżącego roku mocno stawia na Internet. Nowa strategia rozwoju zakłada powstawanie nowych seriali dostępnych tylko w serwisie VOD Player.pl. TVN zamierza testować nowe formy skierowane do młodszych widzów.

Odcinki seriali mają być krótkie i dostosowane do oglądania na smartfonie. Dodatkowo wszystkie odcinki serii mają debiutować w jednym momencie, tak jak ma to miejsce przy produkcjach Netfliksa. Tematyka produkcji także ma docierać do pokolenia tzw. Millenialsów. Jak mówi Piotr Ochalski Dyrektor Programowy Player.pl:

Jak widać, ta strategia się sprawdza

Pierwszym serialem stworzonym według nowej strategii TVN-u jest „Web Therapy”, wyprodukowane przez Fremantle Media Polska. Serial był mocno promowany w telewizji TVN, gdzie wyemitowano także pierwszy pilotażowy odcinek. Cała seria jest dostępna tylko online, na platformie Player.pl.

„Web Therapy” jest kalką serialu o tym samym tytule emitowanego w Stanach Zjednoczonych, gdzie główną rolę gra Lisa Kudrow. W polskiej wersji główną postać gra Agata Kulesza, która wciela się w terapeutkę przyciągającą dziwnych pacjentów.

Okazuje się, że serial jest hitem platformy Player.pl. W pierwszym tygodniu odtworzono go 300 tys. razy, co jest rekordową wartością.

Czy takich seriali oczekujemy?

REKLAMA

Strategia TVN-u ewidentnie się sprawdza, skoro pierwszy serial wyprodukowany według nowego planu rozwoju okazał się być sukcesem. Osobiście jestem mocno rozczarowany zarówno poziomem realizacji, jak i humorem „Web Therapy”. Serial nie wydaje mi się ani zabawny, ani ciekawy, choć - jak widać - duża część użytkowników platformy Player.pl ma inne zdanie.

Szanuję to zdanie, w końcu de gustibus non est disputandum. Tyle tylko, że jako płacący widz Playera oczekuję czegoś zupełnie innego. Zamiast skupiać się na serialach wątpliwej jakości, chciałbym by zarządcy platformy zrezygnowali w końcu z przestarzałego Silverlighta i żeby nadawali programy na żywo w wyższej jakości. Szkoda, że ewidentnie jestem w mniejszości.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA