REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Kończy się miejsce na smartfonie? Zainstaluj nowe Zdjęcia Google i uwolnij gigabajty

Zdjęcia Google od momentu premiery rozwijają się małymi krokami, które są jednak stawiane bardzo często. Najnowsza aktualizacja aplikacji umożliwi zwolnienie miejsca z pamięci smartfona za pomocą jednego przycisku.

17.11.2015
18:45
zdjęcia google
REKLAMA
REKLAMA

Zdjęcia Google to obecnie jedyna darmowa chmura na fotografie, która oferuje nielimitowaną przestrzeń dyskową. Oferta staje się coraz ciekawsze, zwłaszcza kiedy konkurencja w postaci OneDrive zmienia zasady i mocno ogranicza pojemność. Wadą bezpłatnej odsłony Zdjęć Google jest kompresja plików, ale w codziennych zastosowaniach nie ma to większego znaczenia.

Po aktualizacji Zdjęcia Google zyskają nową opcję

Jeśli zaktualizowałeś już aplikację Google Zdjęcia na smartfonie z Androidem, zaproponuje ci ona zwolnienie przestrzeni dyskowej w twoim urządzeniu. Za pomocą jednego przycisku można usunąć z pamięci wszystkie zdjęcia i filmy, które zsynchronizowały się z chmurą Google.


Po tej operacji kopie zdjęć i filmów znikają z pamięci smartfona, ale nadal są dostępne z poziomu aplikacji Google Zdjęcia. Google pracuje też nad pełną implementacją tej funkcji na smartfonach z kartami pamięci, bowiem jeszcze nie wszędzie kasowanie zdjęć działa.

Dotychczas taką opcję widziały tylko osoby, które zdecydowały się na kopię zapasową zdjęć w oryginalnym rozmiarze (czyli na opcję, która ma ograniczoną przestrzeń dyskową w chmurze). Teraz pamięć smartfona mogą oczyścić wszyscy użytkownicy Zdjęć Google. Zwolnienie miejsca odbywa się jednorazowo, a więc skorzystanie z nowej opcji nie oznacza, że odtąd wszystkie przyszłe zdjęcia i filmy będą automatycznie kasowane z pamięci smartfona.

Ta drobna zmiana to świetna wiadomość dla wielu użytkowników

Od tej pory już nie trzeba się zastanawiać, które zdjęcia zostały zsynchronizowane, a które jeszcze nie. To szczególnie korzystna zmiana dla osób, które systemową aplikację galerii zastąpiły aplikacją Google Zdjęcia.

REKLAMA

Nowa wersja aplikacji Google Zdjęcia zostanie lada moment udostępniona wszystkim użytkownikom systemu Android. Na iOS aktualizacja pojawi się nieco później.

I tym sposobem zakup smartfona z 16 GB pamięci na powrót zyskuje nieco więcej sensu.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA